Ekstraklasa: Cracovia Kraków 3:1 Lechia Gdańsk

Lechia przegrywa już dziesiąty raz w tym sezonie. Przegrany mecz z Cracovią udowodnił, że Lechia na wyjazdach grać nie umie i że gole tracone po stałych fragmentach gry to nadal zmora gdańskiej drużyny.
Zobacz fotogalerię z meczu Cracovia-Lechia i wideo z konferencji prasowej z udziałem trenerów obu zespołów więcej

Pierwsza część meczu nie zwiastowała aż czterech goli w tym meczu. Żadna z drużyn nie oddala strzału na bramkę, co więcej, nie było wielu klarownych sytuacji. Jedynie w 19. minucie szanse mógł mieć Ślusarski, ale nie trafił w piłkę podaną przez Nowaka.

W przerwie mało aktywnego Rybskiego zmienił debiutujący w Ekstraklasie Piotr Trafarski. Zanim jednak nowy piłkarz Lechii mógł oswoić się z atmosferą, Cracovia w 52. minucie przeprowadziła składną akcje i Ślusarski strzałem głową pokonał Kapsę.

Pięć minut później było już 2:0. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i dużym zamieszaniu w polu karnym do piłki dopadł Kulig i bez namysłu uderzył na bramkę. Zdezorientowany Kapsa nie miał szans na dobrą interwencję. Piłkarze Cracovii dobili biało-zielonych w 72. minucie. Wówczas po dwójkowej akcji z Nowakiem, gola strzelił Pawlusiński.

Dopiero strata trzeciego gola zmotywowała Lechię do składniejszych akcji. Honorową bramkę strzelił Łukasz Surma. Niestety na więcej nie było stać gdańszczan i mecz zakończył się porażką 1:3.

Po tym meczu podopieczni Jacka Zielińskiego spadli na 12. miejsce i mają zaledwie dwa punkty przewagi nad dzisiejszym przeciwnikiem. Za tydzień Lechia podejmie na własnym stadionie Polonie Bytom.

Cracovia Kraków 3:1 Lechia Gdańsk

Bramki: Bartosz Ślusarski 52', Przemysław Kulig 57', Dariusz Pawlusiński 72' - Łukasz Surma 82'

Żółte kartki: Baran - Kowalczyk, Wołąkiewicz.

Czerwona kartka: Mierzejewski

Sędzia: Hubert Siejewicz (Białystok). Widzów: 3 000

Cracovia Kraków: Cabaj - Kulig, Tupalski, Polczak, Szeliga (Derbich 90'), Pawlusiński, Baran (Wasiluk 80'), Nowak, Kłus, Sasin (Mierzejewski 77'), Ślusarski.

Lechia Gdańsk: Kapsa - Kawa, Bąk, Cvirik, Mysona, Kaczmarek, Surma, Wołąkiewicz (Hirsz 78'), Rogalski, Rybski (Trafarski 46'), Kowalczyk.