Dziewiętnaście złotych medali olimpijskich młodych gwiazd

Artykuł sponsorowany
Reprezentanci regionu łódzkiego w zakończonej niedawno XIX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży zdobyli 19 złotych medali. Wystarczyło to do zajęcia miejsca w środkowej stawce klasyfikacji medalowej (patrz obok).

Na ocenę, czy to mało czy dużo medali przyjdzie czas, dziś chcemy przedstawić wszystkich naszych mistrzów olimpijskich w zawodach Łódzkie 2013.

Nie miała sobie równych nasza reprezentacja hokeistek na trawie. W Brzezinach Małgorzata Polewczak od kilkunastu lat wzorcowo prowadzi szkolenie młodzieży. I są tego efekty. Złoto Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zdobyła drużyna hokeistek z KS Hokej Start Brzeziny: Patrycja Adamus, Karolina Bełdzińska, Julita Brodecka, Kinga Głowacka, Klaudia Głowacka, Patrycja Chodakowska, Aleksandra Kuzmecka, Natalia Lewandowska, Adrianna Nazar-ska, Natalia Podczarska, Monika Polewczak, Daria Polit, Aleksandra Szrajber, Marguerita Vogel-sang, Weronika Witkowska, Klaudia Zalewska.

Kapitalnie zaprezentowali się lekkoatleci, Złoto zdobyła sztafeta 4x400 m z RKS Łódź: Jakub Bałdyka, Paweł Chmiel, Damian Chruzimski, Marcin Kowalczyk. Adam Kszczot ma swoich następców, bo chłopcy mogą biegać też dwa okrążenia.

Na 400 m najszybszy był Wiktor Suwara (AZS Łódź), a w trójskoku wygrał złoto Mateusz Trzeboński (BKL Bełchatów). Mamy też silnych ludzi. Rzut młotem i pierwsze miejsce dla Marcina Kuźniarka (MKS Zduńska Wola). Paweł Fajdek ma następców.
Kolarstwo MTB. Maja Włoszczowska nas raduje, ale także Marceli Bogusławski - świetny kolarz LUKS Sławno.
Multimedalistką została pływaczka. Ucieszyły nas trzy złote medale Justyny Burskiej z UKS Piątka Konstantynów Łódzki na 200 dowolnym, 400 dowolnym, 800 dowolnym. To jest nowa Otylia Jędrzejczak.
Naszą specjalnością jest także łucznictwo. Dwa złote medale wywalczył Patryk Gołąbczak z Boruty Zgierz. Justyna Mospinek, nasza olimpijka też jest ze Zgierza.
Po raz kolejny brawa zbiera UKS SMS Łódź, bo mistrzami olimpijskimi zostali siatkarze plażowi tego klubu: Dominik Kmiecik i Jakub Macura.

Złoto zdobyli również:
Podnoszenie ciężarów: Dorota Kubica (LKS Dobryszyce) w kategorii 69 kg, Sylwia Oleksiewicz (LKS Dobryszyce) 44 kg, Kamil Oleśkiewicz (LKS Dobryszyce) 50 kg.
Tenis. Wiktoria Kulik z ŁKT Łódź w grze pojedyńczej
Zapasy stylu wolnego. Marcin Majka (ZTA Zgierz) w stylu wolnym, klategoria 58 kg
Zapasy stylu klasycznego. Michał Tomaszewski (AKS Piotrków Trybunalski), 50 kg
Kajakarstwo górskie. Przemysław Nowak (LKK Drzewica) C1.

Wokół igrzysk
Oto klasyfikacja medalowa XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży według stanu na 28 sierpnia, czyli po rozegraniu 46 dyscyplin (kolejno medale złote, srebrne, brązowe i razem):