Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dziady staropoleskie 2014 w Łodzi. Na początek wycieczka po Starym Polesiu

dem
Dziady Staropoleskie
Dziady Staropoleskie materiały prasowe
Dziady staropoleskie w Łodzi rozpoczną się w piątek i są świętem Starego Polesia. Dziady to cykl wydarzeń, które mają pokazać piękno Starego Polesia i potencjał - artystyczny, turystyczny i kulturalny tej dzielnicy Łodzi.

Dziady staropoleskie przez trzy tygodnie będą zapraszać na bezpłatne wycieczki i kilkanaście warsztatów, spektakle. Na łodzian czeka w najbliższych tygodniach ponad dwadzieścia 'dziadowskich' atrakcji.

Na finał Dziadów zaplanowana jest przebierana parada, która przemaszeruje w sobotę, 8 listopada. W paradzie wezmą też udział nadmarionety Teatru Pinokio. Zwieńczeniem pochodu będzie wielkie ognisko połączone z symbolicznym 'paleniem strachów' na starym boisku ŁKS-u przy ul. Ogrodowej 28.

Zdecydowana większość przygotowanych atrakcji jest bezpłatna. Oprócz licznych warsztatów multimedialnych, muzycznych i plastycznych dla dzieci, organizatorzy zadbali też o zniżki na spektakle i darmowe wejściówki do muzeum, trzy autorskie wycieczki (straszną, rewolucyjną i kobiecą) oraz warsztaty rozwojowe dla dorosłych.

Dziady staropoleskie 2014 zainauguruje w niedzielę wycieczka poprowadzona przez Macika Kronenberga z Centrum Inicjatyw na Rzecz Rozwoju REGIO. Zbiórka uczestników pod Bramą Manufaktury, skąd wycieczka wyruszy o godz. 12. Wycieczka nosi nazwę 'Mord, groza, horrendum i... Bar Kalinka'. Jej uczestnicy poznają straszne, krwawe i dramatyczne historie Starego Polesia. Dowiedzą się kim był 'Gruby' - kat z więzienia przy Długiej i dlaczego Kozacy przed fabryką Poznańskiego wkładali do trumny ciało zabitego robotnika. Odwiedzą cmentarz przy famułach... Uczestnictwo w wycieczce można potwierdzić wysyłając maila na [email protected].

Również w niedzielę w Teatrze Szwalnia odbędzie się o godz. 19 koncert - Sutari (bilety w cenie 10 zł).

Wydarzenie koordynuje Współ-dzielnia Staropoleska - federacja aktywistów działających na rzecz Starego Polesia. Celem Współ-dzielni jest zmiana wizerunku dzielnicy oraz sieciowanie działających na jej terenie punktów kultury - bibliotek, teatrów, pracowni artystycznych, etc.

W 2014 roku w organizację imprezy włączyło się siedemnaście różnych instytucji i grup aktywistów - Stowarzyszenie Społeczne Zaangażowani, Oficyna, Teatre Pinokio, Teatr Nowym, Teatr Szwalnia, Muzeum Miasta Łodzi, Krytyka Polityczna, AOIA, Grupą Łódzki Szlak Kobiet oraz Stowarzyszeniem REGIO.

Teatr Szwalnia w październiku: Matka Joanna, MonoFest i warsztaty teatralne

Dziady staropoleskie - zobacz program wydarzeń

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto