Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dynie w gospodarstwie agroturystycznym "Dobronianka". Jesienne zdjęcia wśród setek dyń

Matylda Witkowska
Matylda Witkowska
Karolina Brózda
Karolina Brózda
Dyniowe szaleństwo zapanowało w Dobroniu. Dynie przyjechały z zaprzyjaźnionego gospodarstwa rolnego i ustawione w wymyślne jesienne dekoracje.
Dyniowe szaleństwo zapanowało w Dobroniu. Dynie przyjechały z zaprzyjaźnionego gospodarstwa rolnego i ustawione w wymyślne jesienne dekoracje. Matylda Witkowska
Dyniowe szaleństwo zapanowało w Dobroniu. Do tamtejszego mini zoo „Dobronianka” przywiezionych zostało 50 ton tych pomarańczowych warzyw. Dynie przyjechały z zaprzyjaźnionego gospodarstwa rolnego i ustawione w wymyślne jesienne dekoracje.

W ten sposób w „Dobroniance” pojawiła się ogromna piaskownica z dyniami, w której dzieci mogą toczyć dynie, romantyczne dyniowe altanki, huśtawka wśród dyń oraz dwie dyniowe piramidy, a także dekoracje w stylu Dzikiego Zachodu.

Dynie nie pojawiły się przypadkowo. To zachęta dla zwiedzających, żeby pojawili się w „Dobroniance” także jesienią. Menedżer Agnieszka Manios podkreśla, że dyniowe dekoracje są doskonałym tłem do robienia sobie zdjęć i klienci chętnie umieszczają je później w mediach społecznościowych.

Do Dobronia z powodu dyń specjalnie wybrały się w tym tygodniu Patrycja i Monika z Konstantynowa Łódzkiego. Dziewczyny pozowały przed dyniowymi ścianami, ale kupiły też marchewkę do karmienia zwierząt. Ich zdaniem, dynie to warta obejrzenia jesienna atrakcja.

Rok temu też tu byłyśmy - mówią.

Dynie w Dobroniu to już tradycja, rok temu dla dzieci dostępny był dyniowy labirynt. Ta atrakcja się jednak nie sprawdziła, dyniowe ściany okazały się zbyt mało trwałe i nie wytrzymały dziecięcych zabaw.

Dynie mają być dostępne co najmniej do końca października, jednak wiele będzie zależeć od ich stanu - z czasem mogą się popsuć. W listopadzie dynie zastąpione zostaną dekoracjami świątecznymi, będą w nich eksponowane m. in. dwa mieszkające w „Dobroniance” renifery.

W ostatnich latach w Polsce coraz modniejsze są wizyty na tzw. farmach dyniowych. To miejsca, gdzie można kupić dynie, ale też zrobić sobie jesienne zdjęcia i skorzystać z innych atrakcji.

Ile to kosztuje?
Cennik biletów - poniedziałek-piątek:

  • bilet normalny 30 zł
  • bilet ulgowy 25 zł
  • osoby niepełnosprawne 10 zł
  • rodzinne 2+1 - 78 zł
  • 2+2 -100 zł
  • 2+3 - 122 zł

Sobota-niedziela, święta

  • bilet normalny 35 zł
  • bilet ulgowy 30 zł
  • osoby niepełnosprawne 10 zł
  • rodzinne 2+1 - 90 zł
  • 2+2 -118 zł
  • 2+3 - 146 zł

GRATIS - dzieci do lat 3

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Dynie w gospodarstwie agroturystycznym "Dobronianka". Jesienne zdjęcia wśród setek dyń - Express Ilustrowany

Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto