Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dwie osoby nie żyją, 50 rannych, 44 pijanych kierowców - bilans policyjnej akcji Znicz

red
Jarosław Kosmatka
Dwie osoby zginęły, a 50 zostało rannych w ciągu dwóch pierwszych dni trwania policyjanej akcji Znicz

Policjanci w ciągu dwóch dni trwania akcji Znicz odnotowali 35 wypadków na drogach w Łódzkiem, w których zginęły dwie osoby, a 50 zostało rannych.

- Do obu tragicznych zdarzeń doszło w powiecie piotrkowskim 29 października. Pierwsze zdarzenie miało miejsce w gminie Czarnocin, gdzie 18- letni kierujący osobowym renault nie dostosował prędkości do warunków atmosferycznych, utracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia 20- letni pasażer poniósł śmierć. Kierujący pojazdem był trzeźwy. Dwie 18- letnie pasażerki i kierowca renault z obrażeniami ciała trafili do szpitala - relacjonuje kom. Adam Kolasa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Śmiertelny wypadek koło Tuszyna

Do drugiego tragicznego wypadku doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Raciborowicach. Tam kierujący oplem vectrą nie zatrzymał się przed znakiem stop i wjechał w bok pociągu relacji Lublin-Katowice. 31-letni kierowca zginął na miejscu, a troje pasażerów z obrażeniami trafiło do szpitali.

Czytaj:Śmiertelny wypadek w Raciborowicach koło Piotrkowa. Samochód zderzył się z pociągiem

- Niestety mimo licznych apeli funkcjonariusze nadal muszą interweniować wobec osób siadających za kierownicę pod wpływem alkoholu. Dotychczas policjanci wyeliminowali z ruchu 44 nietrzeźwych kierujących - mówi kom. Adam Kolasa. - Pamiętajmy, że w rejonach większości cmentarzy wprowadzono zmiany w organizacji ruchu prosimy więc o nie jeżdżenie na pamięć i stosowanie się do poleceń policjantów kierujących ruchem.

Policja apeluje

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od zachowania uczestników ruchu drogowego. Wybierając się w drogę :

  • zadbajmy o własną widoczność (właściwe oświetlenie rowerów/motorowerów, odblaskowe elementy ubioru pieszych i rowerzystów),
  • sprawdźmy stan oświetlenia samochodów (lampy powinny być sprawne i czyste, zadbajmy o prawidłowe ustawienie świateł i komplet żarówek zapasowych),
  • pomagajmy sobie wzajemnie (widząc pojazd z niesprawnym oświetleniem – zasygnalizujmy to),
  • przygotujmy się na zmianę organizacji ruchu w rejonach cmentarzy,
  • wytypujmy miejsca parkingowe w rejonach odwiedzanych cmentarzy (miejsc do parkowania bezpośrednio przy cmentarzach na pewno zabraknie),
  • pozostawiajmy samochody w miejscach gdzie nie zabraniają tego przepisy , nie powodując zagrożenia bezpieczeństwa i nie blokując ruchu innych użytkowników dróg,
  • zwracajmy szczególną uwagę na pieszych,
  • używajmy pasów bezpieczeństwa, zachowujmy właściwe odstępy między pojazdami oraz patrzmy życzliwie na innych użytkowników dróg w każdych okolicznościach.


Przypominamy również o tym, że w zakaz ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton będzie obowiązywał w dniach:
31 października od godziny 18:00 do godziny 22:00,
1 listopada od godziny 8:00 do godziny 22:00.

Źródło: KWP w Łodzi
od 7 lat
Wideo

Polskie skarby UNESCO: Odkryj 5 wyjątkowych miejsc

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto