Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

„Don Juan” Molière’a na scenie Teatru Nowego im. K. Dejmka w Łodzi. Już w sobotę, 26 lutego premiera

Dariusz Pawłowski
Dariusz Pawłowski
Na Dużej Scenie Teatru Nowego im. K. Dejmka w spektaklu „Don Juan” w roli tytułowej zobaczymy Pawła Kosa (z lewej), a w Sganarela wcieli się Bartosz Turzyński
Na Dużej Scenie Teatru Nowego im. K. Dejmka w spektaklu „Don Juan” w roli tytułowej zobaczymy Pawła Kosa (z lewej), a w Sganarela wcieli się Bartosz Turzyński Grzegorz Gałasiński
Premierę spektaklu „Don Juan” Molière’a, w reżyserii Radosława Rychcika, przygotowuje Teatr Nowy im. K. Dejmka w Łodzi. Pierwszy pokaz już w sobotę 26 lutego.

Spektakl przygotowywany jest w 400. rocznicę urodzin autora. Realizatorzy przenoszą akcję do współczesności i umieszczają ją w kościele.

- Dla mnie Don Juan jest szaleńczo zakochanym buntownikiem, demaskatorem - mówi Radosław Rychcik. - Jego okrucieństwo bierze się z szaleństwa miłości. Jest zakochany jak Tristan w Izoldzie Złotowłosej. Jak Orfeusz w Eurydyce. Jego ukochana jest w piekle, a on zrobi wszystko, żeby być z nią, żeby ją stamtąd wyrwać. Będzie uwodził, porzucał, kłamał, zabijał, bluźnił i wyzywał niebo na wszystkie możliwe sposoby.

Przedstawienie powstaje na podstawie przekładu Jerzego Radziwiłowicza. Kostiumy, scenografię i reżyserię świateł przygotowuje Łukasz Błażejewski, a choreografię - Jakub Lewandowski.

- W naszym spektaklu będziemy również rozmawiać o hipokryzji - dodaje Radosław Rychcik. - I o jednostce, która przeciwstawia się zakłamaniu. Don Juan jest skupiony na tym, żeby pokazywać ludziom ich niekonsekwencję, pasożytuje na miejscach, w których ludzie zachowują się niezgodnie ze swoimi deklaracjami, Jego zabawy w uwodziciela to rodzaj buntu przeciwko systemowi, który deklaruje, że wcale go to nie obchodzi.

Odtwórcą roli tytułowej będzie Paweł Kos. W roli Dony Elwiry zobaczymy Malwinę Jelistratow, Karolki - Emilię Walus w jej scenicznym debiucie, Aleksandrę Posielężną jako Małgośkę i Bartosza Turzyńskiego jako Sganarela, a także Przemysława Dąbrowskiego, Łukasza Gosławskiego, Dariusza Kowalskiego, Michała Kruka, Krzysztofa Pyziaka i Piotra Seweryńskiego.

Przedstawienia „Don Juana” w niedzielę 27 lutego i później - 5 marca - poprzedzi lekcja „Français - la langue de l’amour”, podczas której będzie można poznać miłosne zwroty w języku francuskim. Także w niedzielę od godz. 16 w foyer Dużej Sali Teatru Nowego odbędą się „szybkie randki”. To spotkanie dla singli - podczas półtoragodzinnej sesji każdy porozmawia z każdym… przez pięć minut.

Radosław Rychcik

Absolwent polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim i reżyserii w PWST w Krakowie. Realizował przedstawienia m.in. w krakowskim Starym Teatrze, czy Teatrze Dramatycznym w Warszawie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: „Don Juan” Molière’a na scenie Teatru Nowego im. K. Dejmka w Łodzi. Już w sobotę, 26 lutego premiera - Dziennik Łódzki

Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto