Dom wielofunkcyjny. Pomieść biuro, restaurację i szkołę we własnych 4 ścianach dzięki radom IKEA

Materiał informacyjny IKEA Retail Sp. z o.o.
Udostępnij:
Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Znane wszystkim przysłowie nabrało w 2020 roku na znaczeniu. Za sprawą pandemii koronawirusa dom stał się absolutnym centrum dowodzenia. Praca zdalna, zdalne nauczanie, to tylko najbardziej sztandarowe zmiany jakie zaszły w życiu ludzi na całym świecie. Urządzając przed laty mieszkanie pewnie nie braliście pod uwagę takiego rozwoju wydarzeń. Nic jednak straconego! IKEA wsłuchuje się w Wasze potrzeby i przygotowała gotowe rady, dzięki którym Wasze mieszkanie sprosta każdemu zadaniu.

Dwie strony medalu

IKEA sporządziła specjalną ankietę, aby sprawdzić jak pandemia wpłynęła na nasze postrzeganie domu. Kluczowym wnioskiem jest to, że dom daje poczucie bezpieczeństwa. To pierwsza potrzeba emocjonalna związana z przestrzenią, w jakiej przebywamy. Spędzanie większej ilości czasu we własnych czterech ścianach przyśpieszyło rozwój miłości do książek. Kupione przed laty tytuły nareszcie opuściły półki i umilały nam długie wieczory. Wielu z nas odkryło pasję do gotowania, a przygotowując domowe potrawy nie tylko zadbaliśmy bardziej o nasze zdrowie i domowy budżet, ale także zwiększyliśmy ilość czasu spędzanego z rodziną. Nic nie zbliża pokoleń tak dobrze, jak wspólne posiłki (nawet gdy ich smak daleki jest od ideału).

Przesiadywanie w naszych domach pozwoliło nam na nie spojrzeć krytycznym okiem. Dotychczas „niewidzialne” mankamenty, zaczęły nam przeszkadzać bardziej. Mały metraż i brak miejsca do pracy zdalnej. Zbyt mała i nie do końca zagospodarowana kuchnia. Za mało kontaktu z naturą. To główne zarzuty jakie wymienialiście. IKEA postanowiła wyjść naprzeciw Waszym oczekiwaniom i przygotowała pomocne wskazówki.

Dom do zadań specjalnych

Wcześniej miejsce odpoczynku, a obecnie na drugim, trzecim i czwartym etacie. Domy w 2021 roku nie mają lekko.

Poza byciem oazą spokoju przejęły funkcje:

Biura
Konferencje, meetingi, poranne kawy, rekrutacje… jeszcze niedawno robiliśmy to wszystko w biurach. Obecnie dom = biuro. Jednak stół kuchenny, czy kawałek miejsca przy barze rzadko kiedy sprawdzi się jako długofalowe rozwiązanie. A po paru miesiącach pracy zdalnej chyba wszyscy się z nami zgodzą, że praca z kanapy nie zawsze jest tak wygodna, jakby się wydawało. Warto wygospodarować dla siebie specjalne miejsce do pracy i po ośmiu godzinach „wrócić do domu”. Urządź domowe biuro z poradnikiem IKEA nawet w małej przestrzeni.

Szkoły
Nie tylko my codzienne obowiązki wykonujemy teraz w domu. Lekcje naszych dzieci wyglądają przecież kompletnie inaczej, niż przed Covid-19. Uczniowie podstawówek, gimnazjów i liceów, a także studenci zdobywają wiedzę na zajęciach online. Tylko jak tu się skupić, kiedy masz do dyspozycji małą przestrzeń, którą, np. dzielisz z rodzeństwem uczęszczającym do… kompletnie innej klasy? Sprawdźcie, jak efektywnie urządzić Pokój ucznia , żeby homeschooling przebiegał bez zakłóceń.

Restauracji
Jajka na miękko na śniadanie, na lunch szybki pad thai, obiad tym razem może schabowy z ziemniakami, a kolacja sałatka? Od czasów lockdownu nasza aktywność w kuchni zdecydowanie się zwiększyła. Codzienne gotowanie paru posiłków nie tylko szybciej zużywa nasze przybory kuchenne, ale też czasem wymaga ponownego rozplanowania miejsca, gdzie przyrządzamy pyszności. Dlatego zamiast oddawać fartucha Zaplanuj idealną kuchnię razem z IKEA.

Duże potrzeby? Małe raty!

Ewolucja domu Was nie zadowala? Zdecydujcie się na rewolucję! Aktualnie w IKEA do 16.02 możecie skorzystać z atrakcyjnych rat 0%, dostępnych w wariantach na 10 i 20 miesięcy. Dzięki rozłożeniu płatności na dogodne raty Wasz domowy budżet z łatwością pomieści koszt wszystkich niezbędnych zmian. Aby skorzystać z oferty należy wybrać produkty za minimum 300 PLN i dołączyć do IKEA Family, najprościej przez stronę: IKEA Family

Dodaj ogłoszenie