Dobry wstęp do przyszłej kariery

Artykuł sponsorowany
Studia na Wydziale Nauk o Zdrowiu, to odpowiedni wybór dla osób, które pragną zdobyć prestiżowy zawód a w przyszłości satysfakcjonującą pracę. To także alternatywa dla tych, którzy marzą o studiach medycznych ale nie interesuje ich kariera lekarza ani farmaceuty.

Dietetyka
Badanie produktów żywnościowych i procesów żywienia, opracowywanie diety odpowiedniej dla osób zdrowych i chorych zgodnie z ich stanem zdrowia, wiekiem i trybem życia oraz zastosowanie specjalistycznej wiedzy w procesach profilaktyki, leczenia i promocji zdrowia - w takim kierunku można się kształcić na specjalizacji "Dietetyka". Obok szerokiej wiedzy i bogatej praktyki zawodowej gwarantuje on pracę w intensywnie rozwijającej się dziedzinie medycyny.

Dietetyk łączy kompetencje technologa żywienia i lekarza, dlatego może pracować zarówno w ośrodkach zdrowia, np. gabinetach dietetycznych lub szpitalach, ośrodkach medycyny sportowej, poradniach specjalistycznych - gastrologicznej, chorób metabolicznych - jak i w klasycznie rozumianej gastronomii, np. zakładach żywienia zbiorowego (firmy cateringowe itp.).

Pielęgniarstwo/położnictwo
Osoby lubiące pracę w zespole, chcące pomagać chorym w radzeniu sobie z różnymi schorzeniami i dbaniem o zdrowie, jak i pragnące zadbać o bezpieczeństwo innych oraz zamierzających aktywnie włączyć się w budowanie przyjaznego środowiska opieki nad pacjentem, powinny sprawdzić się w zawodzie pielęgniarki lub położnej.
Sztuka działania - profesjonalna pielęgnacja, celna diagnoza, prowadzenie procesu pielęgnowania podopiecznego - to podstawowe cele kształcenia.

Pielęgniarki i położne stanowią najliczniejszą grupę zawodową służby zdrowia na świecie - to ponad 40 procent zatrudnionych w opiece zdrowotnej. Pracując we wszystkich typach placówek medycznych, mają ogromny wpływ nawprowadzanie innowacyjnych rozwiązań, wpływających na życie codzienne pacjentów, organizacji medycznych, środowisk lokalnych i pozycję zawodu. Innowacyjność w pielęgniarstwie to podstawowe źródło postępu w opiece zdrowotnej na całym świecie.

Ratownictwo medyczne
Dynamiczne zmiany społeczno-ekonomiczne i stale pojawiające się nowe zagrożenia związane z postępem cywilizacji, uświadomiły konieczność stworzenia dobrze przygotowanego systemu pomocy, który zapewniałby poszkodowanym osobom profesjonalne wsparcie i poczucie bezpieczeństwa.

Osoby, które zdecydują się uczyć na kierunku "Ratownictwo medyczne" mają przed sobą przygodę na całe życie. A najważniejsze przystanki na drodze ich kariery to pomaganie innym, gdy najbardziej tego potrzebują.
Absolwenci ratownictwa medycznego mają szerokie możliwości wyboru miejsca pracy - od stacji pogotowia ratunkowego, szpitalnych izb przyjęć, poprzez służby ratownicze (PCK, WOPR, GOPR, policja, straż pożarna, wojsko), aż po instruktorów pierwszej pomocy oraz koordynatorów medycznych przy zabezpieczaniu imprez masowych.

Zdrowie publiczne
Zdolności menedżerskie oraz znajomość rynku usług zdrowotnych, niezbędną do nowoczesnego zarządzania placówkami służby zdrowia i ich personelem, gwarantują studia na kierunku "Zdrowie publiczne". Program kształcenia obejmuje m. in. podstawy medycyny, nauk społecznych, prawa, ekonomii i zarządzania.
Podstawowym założeniem kształcenia na tym kierunku jest edukacja specjalistów, którzy będą posiadać kompetencje odpowiednie do zajmowania stanowisk kierowniczych i menedżerskich w zakładach opieki zdrowotnej w zakresie realizacji świadczeń zdrowotnych oraz różnorodnych funkcji związanych z promocją i ochroną zdrowia.

Studia magisterskie II stopnia prowadzone są w ramach pięciu specjalności:
- promocja zdrowia;
- ubezpieczenia zdrowotne i pielęgnacyjne;
- organizacja i zarządzanie w ochronie zdrowia;
- epidemiologia, statystyka i informatyka medyczna;
- medycyna ratunkowa i zarządzanie kryzysowe (dla absolwentów ratownictwa medycznego).

http://rekrutacja.umed.lodz.pl/

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto