Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dni Pamięci Ofiar Holocaustu w Łodzi

Łukasz Kaczyński, (opr. dem)
Utwory autorstwa czołowych twórców estrady, m.in. Juliana Tuwima, Agnieszki Osieckiej, Andrzeja Poniedzielskiego czy Wojciecha Młynarskiego wykonają "Jaraczowscy" aktorzy młodego pokolenia
Utwory autorstwa czołowych twórców estrady, m.in. Juliana Tuwima, Agnieszki Osieckiej, Andrzeja Poniedzielskiego czy Wojciecha Młynarskiego wykonają "Jaraczowscy" aktorzy młodego pokolenia Greg Noo-Wak
W Teatrze Jaracza w Łodzi już po raz czwarty będą obchodzone Międzynarodowe Dni Pamięci o Ofiarach Holocaustu. W dniach 25-27 stycznia, będą odbywać się wystawy, dyskusje, pokazy filmów i spektakli.

Program wydarzeń został tak przygotowany, aby podtrzymać pamięć na temat Holokaustu, ale też by stał się przestrogą przed nienawiścią, rasizmem i uprzedzeniami.

Centrum wydarzeń Dni Pamięci o Ofiarach Holocaustu będzie kontynuacja cieszącego się popularnością spektaklu muzycznego "Umrzeć z tęsknoty". Utwory i melodie ludowe, nostalgiczne i pełne humoru, również te pisane i komponowane przez czołowych twórców estrady, jak Julian Tuwim , Agnieszka Osiecka, Katarzyna Gaertner , Andrzej Poniedzielski czy Wojciech Młynarski.

Spektakl zobaczymy na Dużej Scenie Teatru im. S. Jaracza w sobotę o godz. 19 (pokaz będzie powtórzony także w niedzielę).

W sobotę o godz. 13.30, w Teatrze im. Jaracza odbędzie się panel dyskusyjny "Encyklopedia Łódzkiego Getta, rok 1944". Na Małej Scenie "Jaracza" o godz. 16.30 rozpocznie się pokaz filmu dokumentalnego TVP "Portrecista" w reż. Ireneusza Dobrowolskiego.

W niedzielę o godz. 15 Andrzej Jankowski z archiwum Muzeum Miasta Łodzi zaprasza na prelekcje i pokaz filmu "Łódzki adres Jana Karskiego". Kameralny dramat "Cyjanek o piątej" Pavela Kohouta w reż. Andrzeja Ferenca z Teatru Collegium Nobilium będzie można zobaczyć o godz. 17.30 na Małej Scenie "Jaracza".

W poniedziałek zostaną złożone kwiaty na stacji Radegast (godz. 13). Na ten dzień zaplanowano również prezentację "Upamiętnianie Zagłady a sztuki wizualne w powojennej Polsce" (godz. 16), debatę w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana "Auschwitz jako symbol - żydowska trauma a polska pamięć" i koncert "Li-La-Lo. Między Warszawą a Tel Awiwem".

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto