DERBY ŁODZI 2011: Widzew Łódź - ŁKS Łódź (relacja minuta po minucie)

logo łks łódź
logo łks łódź ŁKS Łódź
Piłkarze Widzewa Łódź przegrali dzisiaj z ŁKS-em 0:1. Zapraszamy do prześledzenia relacji jaką na żywo prowadziliśmy z Derbów Łodzi 2011.

Dowiedz się więcej o Derbach Łodzi 2011

Piłkarze Widzewa Łódź zmierzą się dzisiaj (17 października) u siebie z ŁKS-em. Będą to 61. Derby Łodzi. Jak na razie w tym pojedynkach lepszy bilans mają widzewiacy, którzy wygrali 27 takich meczów. Ełkaesiacy zwyciężali 11-krotnie, a 22 razy zespoły dzieliły się punktami.

Bez wątpienia jest to najważniejsze spotkanie dla łódzkich kibiców. Tym razem jednak na trybunach stadionu przy al. Piłsudskiego 138 zabraknie fanów ŁKS-u, którzy mają mecz oglądać na specjalnym telebimie na swoim stadionie. Czy doping kibiców okaże się dużą przewagą widzewiaków? Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z meczu Widzew Łódź - ŁKS Łódź (61. Derbów Łodzi).

Widzew Łódź - ŁKS Łódź
(Wynik końcowy)
0 : 1 (0:1)

Bramki: 0:1 M. Mięciel (84. min.)

M. Mielcarz - A. Budka, S. Madera, J. Bieniuk, Dudu, J. Bartkowski (90. S. Ben Radhia), M. Panka, Bruno, K. Ostrowski (85. P. Oziębała), N. Dzaladmidze 62. P. Okachi), P. Grzelczak
P. Velimirović - Sz. Salski (B. Romańczuk), P. Klepczarek, M. Łabędzki, M. Kaczmarek, S. Szałachowski (73. M. Bykowski), A. Łukasiewicz, M. Kascelan, T. Nowak (82. M. Smoliński), M. Saganowski, M. Mięciel

Żółte kartki: Panka, Bruno, Grzelczak x2, Bieniuk (Widzew) Kaczmarek, Łabędzki, Wyparło (ŁKS)
Czerwone kartki: Grzelczak, Bruno (Widzew)

Strona wymaga odświeżania - odśwież

Koniec meczu. Widzew Łódź - ŁKS Łódź 0:1. Piłkarze ŁKS-u skaczą z radości, widzewiacy mają pretensje do sędziego za prowadzenie 61. Derbów Łodzi. Później zapraszamy do obejrzenia wideo i fotorelacji z meczu oraz przeczytania pomeczowych wypowiedzi.
90'+4 Czerwona kartka dla Bruno, za uderzenie Mięciela.
90'+2 Strzał Panki z 20 metrów zbyt lekki i niecelny. Widzewiacy rzucają wszystko na jedną kartę.
90'+2 Kolejny róg dla Widzewa, Mielcarz znów pod bramką, jednak bez efektu - Dudu strzela niecelnie.
90'+1 Sędzia dolicza 4 minuty, ełkaesiacy nie wykorzystali nieobecności Mielcarza w bramce.
90' Mielcarz biegnie pod bramkę gości na rzut rożny. Ben Radhia zmienia Bartkowskiego.
85' Przemysław Oziębała wchodzi za Ostrowskiego. Mięciel zdobył gola głową, po podaniu Smolińskiego.
84' GOL! Marcin Mięciel. 0:1
82' Zmiana w ŁKS-ie - Marcin Smoliński za Nowaka.
81' Ostrowski próbował przelobować Velimirovicia, ale zrobił to bardzo niedokładnie.
79' Mielcarz był opatrywany na murawie, ale może grać dalej.
77' Łukasiewicz uderza sprzed pola karnego, piłka po rykoszecie wypada za linię końcową.
75' Nowak przypadkowym strzałem prawie zaskoczył Mielcarza, który wybił piłkę z nad poprzeczki.
74' Jedna szybsza wymiana piłki między Nowakiem i Saganowskim i rzut rożny dla ŁKS-u.
73' Maciej Bykowski wchodzi za Szałachowskiego.
69' Szałachowski mocno, ale...to nie rugby...
68' Mięciel wrzuca wzdłuż pola karnego, Kaczmarkowi zabrakło centymetrów aby sięgnąć piłkę.
66' Miękkie dośrodkowanie Kaczmarka, Madera wybija w ostatniej chwili.
63' Łukasiewicz ukarany żółtą kartką za zdecydowany faul w środku. Mecz się mocno zaostrzył, niewykluczone, że zobaczymy kolejne czerwone kartki.
62' Princewill Okachi zmienia Dzalamidzę.
60' Najlepsza chyba okazja w tym spotkaniu dla gości - Kaczmarek mocno nożycami, ale nad poprzeczką.
56' W efekcie przepychanki żółtymi kartkami zostali ukarani: Łabędzki i Wyparło (chociaż siedzi na ławce rezerwowych) z ŁKS-u oraz Bieniuk z Widzewa. Wcześniej sędzia uznał, że Grzelczak faulował i ukarał wychowanka gospodarzy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką.
54' Duża przepychanka, a wręcz bójka na...murawie.
52' Dobra akcja prawą stroną w wykonaniu gospodarzy, decydujące podanie Budki przechwytuje jednak Nowak.
50' Strata Panki w dobrze zapowiadającej się akcji.
48' Żółta kartka dla Grzelczaka za wymuszanie faulu.
46' Rozpoczęła się druga połowa spotkania. Jedna zmiana - Bartosz Romańczuk zmienił Szymona Salskiego.
Koniec pierwszej połowy meczu. W 61. Derbach Łodzi Widzew remisuje z ŁKS-em 0:0.
44' Nowak z półwoleja, Mielcarz paruje piłkę do boku.
42' Lekka przewaga Widzewa, ale brak dogodnych sytuacji. Ełkaesiacy popełniają proste błędy.
37' Grzelczak podaje zamiast strzelać z ok. 25 m.
36' Mięciel strzela z dystansu...bardzo niecelnie.
35' Żółta kartka dla Bruno.
34' Tym razem zbyt mocne podanie do Dzalamidze.
33' Grzelczak dośrodkowuje po ziemi do Dzalamidze, w swoim stylu, mylą się obrońcy ŁKS-u, ale Dzalamidze nie wykorzystuje.
30' Rzut wolny Dudu z lewej strony - piłka przelatuje wzdłuż pola karnego.
28' Żółta kartka dla Panki. Na jednej z trybun płoną szaliki ŁKS-u.
27' Okres mocno szarpanej gry. Raz próbują atakować jedni, raz drudzy.
22' Rzut rożny Widzewa kończy się kontrą ŁKS-u, ale Szałachowski uderza nieczysto.
19' Strzał Budki z 12 metrów, ale prosto w bramkarza. Kibice zmienili transparent na herb Łodzi w środku, a po bokach flagi - z jednej strony żółto-czerwono z drugiej szachownice biało-czerwone, a do tego race świetlne.
17' Trybuna pod zegarem rozwinęła duży transparent z symbolami Egiptu - piramidy, Paryża - Wieża Eiffela oraz Nowego Jorku - Statua Wolności. Niżej napis "Wielcy podróżnicy.
14' Fantastyczna akcja lewą stroną Widzewa, ale Dzalamidze nie daje rady skutecznie skierować futbolówki do siatki z 5 metrów.
13' Pierwszy korner Widzewa - piłka przelatuje z daleka od bramki.
12' Seria złych podań po obu stronach.
11' Kaczmarek wstrzeliwuje piłkę z wolnego w pole karne, futbolówka w rękach Mielcarza.
9' Pierwsza żółta kartka - ukarany Kaczmarek z czym nie może się pogodzić trener Probierz.
8' Kascelan w polu karnym złapany na spalonym.
6' Pierwszy rzut rożny dla ŁKS-u, kończy się kontrą 4 na 3 w wykonaniu widzewiaków, którzy jednak źle rozegrali.
5' Trwa walka w środku pola. Na trybunach na razie doping pozytywny miesza się z okrzykami obrażającymi ŁKS oraz Saganowskiego.
2' Niezła akcja gospodarzy, Budka jednak niedokładnie zagrywa.
1' Dwie minuty po 18.30 rozpoczęły się 61. Derby Łodzi. Na początku słyszeliśmy dwa huki petard. Widzewiacy grają w czerwonych strojach, a ełkaesiacy w czarnych.
Godzina 18.30 - Piłkarze już się przywitali. Teraz jeszcze losowanie stron, a kibice "przywitali" trenera Michała Probierza, skandując "Judasz Probierz".
Godzina 18.24 - Kibice czekają na piłkarzy. Pierwszy gwizdek już za ok. 6 minut.
Godzina 17.55 - Jesteśmy na stadionie. Piłkarze rozgrzewają się na murawie, a kibice gromadzą na trybunach. Posłuchajcie co przed spotkaniem mówili Piotr Klepczarek i trener Michał Probierz. Za chwilę podamy też składy obu drużyn.
Godzina 15:05 - Jesteście gotowi do 61. Derbów Łodzi? Zobaczcie jak się do nich przygotowywali piłkarze Widzewa.
Godzina 12.50 - Pamiętacie jak wyglądały ostatnie Derby Łodzi? To był rekordowy wynik. Zobaczcie jak wyglądał mecz derbowy na stadionie przy al. Unii Lubelskiej 2.
Godzina 10.50 - Do rozpoczęcia meczu pozostało niecałe 8 godzin. Przypomnijmy zatem, jak wyglądał ostatni mecz Widzewa z ŁKS-em na stadionie przy al. Piłsudskiego.
A jaki wynik obstawiacie dzisiaj? Piszcie w komentarzach pod tekstem.