Czy w Zabrzu ŁKS przerwie passę dziewięciu meczów bez zwycięstwa?

(PAS)
Czy Marek Saganowski w Zabrzu wpisze się na listę strzelców?
Czy Marek Saganowski w Zabrzu wpisze się na listę strzelców? Paweł Łacheta
Piłkarze ŁKS grają w sobotę w Zabrzu z Górnikiem (godz. 13.30). Jeśli ŁKS chce uratować się przed spadkiem z T-Mobile Ekstraklasy, musi wreszcie przerwać fatalną passę dziewięciu spotkań bez zwycięstwa. Ale nie będzie to łatwe zadanie. ŁKS przegrał trzy ostatnie mecze na wyjeździe, nie strzelając w nich żadnego gola!

Jak grać w Zabrzu z Górnikiem pokazała Lechia Gdańsk, sęk w tym, że tylko w pierwszej połowie. Gdańszczanie do przerwy prowadzili 2:0, by zremisować mecz 2:2. Coś w naszym łódzkim stylu. Wszak ŁKS prowadził z Cracovią 2:0, a jednak nie zdobył kompletu punktów, dając sobie strzelić dwie bramki.

CZYTAJ RELACJĘ LIVE W SERWISIE EKSTRAKLASA.NET

Kluczem do sukcesu ŁKS będzie zachowanie czystego bramkowego konta. Tymczasem w defensywie, która i tak nie grała zbyt pewnie, znów zajdą zmiany.

Do bramki wróci Bogusław Wyparło (Pavle Velimirović już trenował, ale widać, że kontuzjowana noga wciąż go boli). Zabraknie stopera Piotra Klepczarka, który ujrzał w meczu z krakowianami drugą żółtą, czyli czerwoną kartkę. Kto więc będzie partnerem Michała Łabędzkiego na środku obrony?

Na podstawie ostatniego treningu ŁKS, można przypuszczać, że szkoleniowcy wybiorą dość zaskakujące rozwiązanie: z prawej strony obrony na jej środek zostanie przesunięty będący w dobrej formie Artur Gieraga (już grał na tej pozycji), a jego miejsce zajmie Paweł Sasin. Są i inne możliwości, w roli stopera mogą wystąpić Seweryn Gancarczyk, Antoni Łukasiewicz, czy Szymon Salski.

Na jaki wariant zdecydują się ostatecznie trenerzy ŁKS, przekonamy się w sobotę tuż przed meczem. W 18-osobowej kadrze, która wyruszyła do Zabrza, nie było kontuzjowanych bocznych pomocników Wojciecha Łobodzińskiego i Roberta Szczota, a Bartosza Romańczuka zastąpił Damian Seweryn.