Czy ŁKS w końcu wygra w Łodzi? W sobotę mecz z Bogdanką Łęczna

(bap) (opr.wm)
ŁKS od blisko roku nie wygrał w Łodzi. Może w sobotę łodzianie przerwą tę złą passę. Maciej Stanik
ŁKS po raz trzeci w tym sezonie zagra na własnym stadionie. W sobotę o godz. 16 łodzianie zmierzą się z Bogdanką Łęczna. ŁKS w Łodzi nie wygrał od prawie roku, kibice i piłkarze z pewnością marzą o przerwaniu tej fatalnej passy. Czy uda się to w meczu z Bogdanką?

Zwykle mecz na własnym boisku traktowany jest jako łatwiejszy do wygrania niż wyjazdowy. Niestety, tak nie jest w przypadku ŁKS, co bez wątpienia było jedną z najważniejszych przyczyn spadku z ekstraklasy. W poprzednim sezonie ełkaesiacy przy al. Unii wygrali (2:1 z Podbeskidziem) zaledwie raz – 30 września ubiegłego rok!

Atutu własnego boiska łodzianie nie wykorzystują też w I lidze, a 4 punkty, które mają na swoim koncie wywalczyli na wyjazdach. W Łodzi przegrali 0:2 z beniaminkiem Stomilem Olsztyn i 0:2 z Wartą Poznań.

W sobotę też nie będzie łatwo ŁKS-owi o punkty. Bogdanka w sześciu pierwszych meczach I ligi zdobyła 7 punktów i zajmuje 12 miejsce. ŁKS ma 4 punkty i po trzech ostatnich porażkach spadł na z 16. pozycję.

Słabsza gra przed własną publicznością to jednak nie jedyny problem ŁKS. Trener Marek Chojnacki powiedział: – Aż zastanawiam się, czy pokazywać chłopakom błędy, jakie popełnili w meczu z Cracovią. Może lepiej puszę im tylko dobre fragmenty ich gry...

Trener Chojnacki cały czas szuka optymalnego ustawienia drużyny ŁKS i zdradza, że znów będą zmiany w defensywie. Partnerem Mikołaja Barsukowa w środku obrony będzie Artur Gieraga. Na prawej stronie zagra zaś Damian Pawlak, a na lewej Michał Żółtowski. Trener dodaje, że jeśli Paweł Kaczmarek nie będzie mógł zagrać, zastąpi go Agwan Papikyan.