Co za pech ŁKS!Lech strzelił gola w ostatniej minucie dogrywki (ZDJĘCIA)

Dariusz Piekarczyk
Co za pech ŁKS!Lech strzelił gola w ostatniej minucie dogrywki
Co za pech ŁKS!Lech strzelił gola w ostatniej minucie dogrywki Fot. Krzysztof Szymczak
W ostatniej minucie dogrywki ŁKS Łódź stracił gola w meczu pierwszej rundy Pucharu Polski z Lechem Poznań i do drugiej rundy awansował „Kolejorz”. A mogłoby być tak pięknie.

To była ostatnia minuta dogrywki, kibice już czekali na rzuty karne, bo beniaminek I ligi ŁKS Łódź sensacyjnie remisował z Lechem Poznań, zespołem Lotto Ekstraklasy 0:0. „Kolejorz” jeszcze zerwał się do ataku. W pole karne łodzian wpadł Duńczyk Christian Gytkjaer. Strzelił silnie. Grający fantastyczny mecz bramkarz Dominik Budzyński odbił piłkę przed siebie. Dopadł do niej Joao Amaral i spokojnie kopnął do siatki. Mecz trwał jeszcze jakieś trzy minuty.
Już w 5 minucie ŁKS mógł prowadzić. Gospodarze wyszli z szybką akcją. Jakub Kostyrka wpadł w pole karne, miał przed sobą tylko bramkarza, niestety strzelił wprost w niego. „Kolejorz” dopiero w 22 minucie stworzył sobie znakomitą okazję bramkową. Obrońcy pierwszoligowca zablokowali jednak piłkę po strzale Christiana Gytkjaera. Bodajże pięć minut później Duńczyk uderzył potężnie z pierwszej piłki, ale fantastycznie jego strzał obronił Dominik Budzyński. W końcówce pierwszej odsłony Lech przycisnął i Kamil Jóźwik starał się zaskoczyć dobrze dysponowanego bramkarza ŁKS. Bez rezultatu. Druga połowa zaczęła się od ataków Lecha. Kamil Jóźwiak skiksował jednak popisowo pod bramką gospodarzy.Za to w 61 minucie sytuacja marzenie Bartosza Widejko. Piłkarz ŁKS znalazł się sam na sam z bramkarzem Lecha, minął go, ale za daleko wypuścił sobie piłkę i jej nie sięgnął. Bartosz Widejko mógł być bohaterem fanów ŁKS. W dogrywce nieco lepsi byli poznaniacy i mieli swoje okazje. Zmarnowali je jednak Pedro Tiba i Joa Amaral.