Polecamy

Pierwsze kwiaty na balkonie
[2/13]

Pierwsze kwiaty na balkonie

Pierwsze dni z dodatnią temperaturą i pierwsze oznaki wiosny to już odpowiedni czas na pierwsze wiosenne kwiaty na balkonie. Ważne, żeby jako pierwsze na balkonie zasadzić rośliny, które są odporne na zmienną aurę. Różnice temperatur, wiatr i deszcz nie służą wszystkim roślinom. Pierwsze wiosenne rośliny najlepiej sadzić w małych doniczkach. Po pierwsze – można je potraktować testowo i nie przejmować się jeśli z przyczyn niezależnych od nas, nie przetrwają do lata. Po drugie – łatwo można je zabezpieczyć na balkonie albo wnieść do mieszkania.

Pierwsze rośliny sadzone na balkonie są w stanie wytrzymać temperatury nawet do -2 stopni Celsjusza. Jeśli zapowiadane są większe mrozy najlepiej zabezpieczyć rośliny kartonem, agrowłókniną albo wnieść do mieszkania.

Doniczki, skrzynki, grządki, owoce, warzywa i zioła – wszystko to możesz zmieścić na balkonie w miejskiej dżungli. Przygotowując swój balkon na ciepły sezon warto przemyśleć harmonogram sadzenia. Nie wszystkie rośliny są odporne na kapryśną wiosnę. Co sadzić wczesną wiosną? Jakie rośliny przetrwają do lata? Jakie warzywa i owoce można hodować na balkonie? Sprawdziliśmy to.

Najnowsze wiadomości

reklama