Blachy Pruszyński Budowlani Łódź - MKS Ogniwo Sopot 60:7 (22:7)

Espoir
Espoir
W inauguracyjnym meczu Ekstraligi Budowlani Łódź podjęli w sobotę zespół Ogniwa Sopot. Łodzianie zainkasowali 5 punktów.

Prowadzenie od początku

Mecz zaczął się spokojnie ze względu na deszczową pogodę, a co za tym idzie - śliską murawę. Drużyna Budowlanych Łódź poczuła się jednak pewnie na własnym boisku i już w 4 minucie spotkania, po wyrzucie piłki z autu, Tomasz Stępień zdobył przyłożenie, zgarniając 5 punktów dla swojego zespołu. Próba podwyższenia wyniku nie została wykorzystana.

W 7 minucie doszło do małej sprzeczki między zawodnikiem z numerem 29 z Ogniwa Sopot, a Michałem Królikowskim z Budowlanych Łódź. Skończyło się na lekkich przepychankach.

W 10 minucie piłka ponownie opuściła boisko z korzyścią dla Budowlanych, jednak nie udało się wykorzystać autu do zdobycia przyłożenia. Już w 16 minucie po zderzeniu z innym zawodnikiem, boisko na kilka minut zmuszony został opuścić Gabunia Merab z Budowlanych Łódź.

17 minuta przyniosła łódzkiej drużynie kolejne punkty (10:0) - Tomasz Stępień zdobył przyłożenie po otrzymaniu piłki przez finezyjne podanie kolegi z zespołu. Podwyższenie wyniku o 2 punkty znów nie zostało wykorzystane.

Minutę później Ogniwo Sopot nie zdołało pozytywnie wykorzystać autu pod polem punktowym drużyny z Łodzi.

W 30 minucie widowisko sięgnęło zenitu - łódzka drużyna przeprowadziła bardzo emocjonującą akcję i była o krok od zdobycia przyłożenia, lecz zawodnikom z Ogniwa Sopot w ostatniej chwili udało się dogonić pędzącego Pawła Grabskiego i wybić piłkę na aut.

Już minutę później po wykonaniu autu, drużyna Budowlanych Łódź zdobyła kolejne przyłożenie podwyższając wynik na 15:0. Próba podwyższenia znów nie została wykorzystana.

Kontratak Ogniwa

Zawodnicy Ogniwa Sopot wzięli się w garść i w 33 minucie po szybko przeprowadzonej kontrze, zdobyli 5 punktów, a następnie po wykorzystaniu podwyższenia, zmniejszyli przewagę łódzkiej drużyny na 15:7.

Budowlani Łódź nie pozostali dłużni i już w 37 minucie Michał Królikowski zdobył przyłożenie, ustalając wynik na 20:7. Tomasz Stępień tym razem zrobił pożytek z możliwości podwyższenia wyniku i wkopując piłkę pomiędzy słupki ustanowił wynik na 22:7.

W 39 minucie zawodnik nr 15 - Tomasz Stępień nieumyślnie wypuścił piłkę z rąk, stwarzając dogodną sytuację dla drużyny Ogniwa, lecz zawodnicy z Sopotu nie wykorzystali dobrej pozycji.

W 42 minucie sędzia zakończył pierwszą część spotkania, łódzka drużyna wygrywała 22:7 z Ogniwem Sopot.

Druga połowa także dla Budowlanych

48 minuta spotkania przyniosła Budowlanym Łódź przyłożenie, dzięki któremu drużyna z Łodzi wygrywała już 27:7, a następnie wykorzystując możliwość podwyższenia wyniku, wyniósł on 29:7

Zmiana w 50 minucie w zespole z Sopotu nie zmieniła biegu łodzian po kolejne punkty, bo już w 54 minucie Tomasz Kozakiewicz zdobył przyłożenie, a Tomasz Stępień wykorzystał podwyższenie i było już 36:7.

W 58 minucie na zmiany zdecydował się Mirosław Żórawski, trener łódzkiej drużyny.

Do końca spotkania gra odbywała sie głównie pod dyktantdo Budowlanych. Zdobywali kolejne przyłożenia, ale niestety rzadko wykorzystywali podwyższenia. Ale i tak wynik meczu nie pozostawia wątpliwości, kto jest Mistrzem Polski. Budowalni Łódź wygrali z Ogniwem Sopot 60:7 i tym samym awansowali do półfinału Pucharu Polski.

Najskuteczniejszymi zawodnikami w meczu, z łódzkiej drużyny okazali się: Tomasz Kozakiewicz (4 przyłożenia) oraz Tomasz Stępień (20 punktów wliczając podwyższenia).

W tej kolejce Budowlani odrobili jeden punkt straty do aktualnego faworyta w tabeli - Lechii Gdański, która wygrała z Posnanią Poznań 17:5.

Punkty:
Budowlani Łódź: Tomasz Stępień 20, Tomasz Kozakiewicz 20, Kacper Ławski 5, Merab Gabunia 5, Piotr Gomulak 5, Sławomir Kiełbik 5.
Ogniwo Sopot: Piotr Rzeszutek 5, Paweł Schulte-Noelle 2.

Sędzia główny: Janeczko Mirosław

Skład:
Budowlani Łódź: 1 - Królikowski Michał (22 - Andrzejczak Jakub), 2 - Szyburski Przemysław, 3 - Grabski Paweł, 4 - Karpiński Piotr (19 - Skwarciak Dominik), 5 - Zych Michał (16 - Szulc Krzysztof), 6 - Ławski Kacper, 7- Mirosz Michał, 8 - Gabunia Merab (18 - Mirosz Marek), 9 - Pabjańczyk Maciek, 10 - Żórawski Łukasz, 11- Kaniowski Dariusz (20 - Grodecki Tomasz), 12 - Gomulak Piotr, 13 - Łuczak Sebastian (21 - Kozakiewicz Tomasz), 14 - Kiełbik Sławomir, 15 - Stępień Tomasz, 17- Sachrajda Łukasz.

Trener główny: Żórawski Mirosław
II trener: Szyburski Przemysław
Kapitan: Pabjańczyk Maciej

Ogniwo Sopot: Pieryk Michał, Irla Jakub, Koper Sylwester, Iwańczuk Roland, Anuszkiewicz Łukasz, Łopuski Krzysztof, Węgierski Kamil, Zeszutek Piotr, Czaja Wojciech, Schulte-Noelle Paweł, Kowalczyk Filip, Przychocki Marek, Reginiak Dawid, Krauze Szymon, Szablewski Łukasz, Lisiecki Sebastian, Furmański Oliwer, Elend Adam, Hodura Jarosław.