Bieg o Puchar Marszałka: Park Poniatowskiego zapełnił się biegaczami [zdjęcia]

Łukasz Ratajczyk
Blisko dwustu uczestników zmierzyło się dzisiaj (13 listopada) w biegowej rywalizacji o Puchar Marszałka.

Dzisiaj (13 listopada) w parku im. księcia Józefa Poniatowskiego odbył się Bieg o Puchar Marszałka. Na starcie biegu do wspólnej rywalizacji stanęło dokładnie 194 zawodników, którzy tuż po godzinie trzynastej wyruszyli na trasę ulokowaną w parku.

Najszybciej obie pętle, tworzące ośmiokilometrową trasę, przebył Artur Kozłowski, który przebiegł ją w czasie 29 minut i 9 sekund. Na drugim miejscu trasę pokonał Krzysztof Pietrzyk, a na trzecim pochodzący z Ukrainy Marinich Vitalii. Wśród pań zwyciężyła Justyna Grzelewska (36 minut 2 sekundy), która dobiegła do mety ze znaczącą przewagą nad rywalkami Anią Otocką i Kasią Chorzewską, które zajęły kolejno drugie i trzecie miejsce.

Zawodnicy bardzo pozytywnie oceniają organizację biegu. Do ich gustu szczególnie przypadła piękna trasa wiodąca przez park - obok malowniczych stawów, zabytkowego cmentarza radzieckich żołnierzy czy przez tor dla rowerów, uznany zgodnie za największe i najciekawsze urozmaicenie podczas biegu.