Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Badania dla kobiet. O jakich badaniach kobieta nie może zapomnieć?

dem
1. Morfologia - badanie składu krwi. Dokładna, ilościowa i jakościowa ocena składu krwi pokazuje nam podstawowy obraz tego co dzieje się w naszym organizmie. Wynik badania morfologicznego powie nam, czy w naszym organizmie występuje stan zapalny, czy chorujemy na anemię oraz czy mamy problemy z krzepnięciem krwi. Decydując się na badanie krwi warto wykonać (przy jednym ukłuciu) badanie cholesterolu, tzw. lipidogram, cukru, poziomu hormonów tarczycy. Warto również rozważyć badanie poziomu magnezu, potasu i wapnia.

2. Badanie moczu - badanie laboratoryjne moczu. Podobnie jak morfologia, daje nam podstawową informację o tym, co dzieje się w organizmie. Na podstawie wyniku możemy dowiedzieć się o naszych predyspozycjach kierunku chorób układu moczowego, m.in. kamicy nerkowej czy kamieni. Analizując składu moczu, dostajemy informację również o chorobach wątroby, cukrzycy, a nawet o niewydolności układu krążenia.
1. Morfologia - badanie składu krwi. Dokładna, ilościowa i jakościowa ocena składu krwi pokazuje nam podstawowy obraz tego co dzieje się w naszym organizmie. Wynik badania morfologicznego powie nam, czy w naszym organizmie występuje stan zapalny, czy chorujemy na anemię oraz czy mamy problemy z krzepnięciem krwi. Decydując się na badanie krwi warto wykonać (przy jednym ukłuciu) badanie cholesterolu, tzw. lipidogram, cukru, poziomu hormonów tarczycy. Warto również rozważyć badanie poziomu magnezu, potasu i wapnia. 2. Badanie moczu - badanie laboratoryjne moczu. Podobnie jak morfologia, daje nam podstawową informację o tym, co dzieje się w organizmie. Na podstawie wyniku możemy dowiedzieć się o naszych predyspozycjach kierunku chorób układu moczowego, m.in. kamicy nerkowej czy kamieni. Analizując składu moczu, dostajemy informację również o chorobach wątroby, cukrzycy, a nawet o niewydolności układu krążenia. pixabay.com
Współczesna kobieta stara się być dobrą matką, idealną żoną, skutecznym pracownikiem. Nauczyła się dbać o swój wygląd, przestrzegać diety, ale czy nauczyła się dbać o swoje zdrowie? Oto osiem badań, o których każda kobieta powinna pamiętać, a najważniejsze - poddawać się nim raz w roku.

Badania kobiet są w dużej mierze skorelowane z wiekiem. Inne badania profilaktyczne powinna wykonać dwudziestolatka, a inne są zalecane kobietom po pięćdziesiątym roku życia, kiedy to zmienia się układ hormonalny. Są jednak badania, które każda kobieta, bez względu na wiek, powinna wykonywać regularnie.

Przejdź do galerii zdjęć po dalsze informacje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto