Artyści polscy i zagraniczni przyjadą na plener malarski do Łęczycy

Artykuł sponsorowany
Średniowieczny zamek w Łęczycy, archikolegiata w Tumie, konie w galopie czy miejski park mogą być inspiracją dla artystów, którzy wezmą udział w Międzynarodowym Plenerze Malarskim.

Dwudziestu artystów z Polski i z zagranicy weźmie udział w Międzynarodowym Plenerze Malarskim pod nazwą "Łęczyckie latem malowane". Odbędzie się on w Łęczycy w trzecim kwartale tego roku. Będzie to kolejna edycja imprezy, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko samych twórców. Miłośnicy sztuki z zaciekawieniem przyglądają się artystom tworzącym dzieła w różnych zakątkach regionu.

Głównym celem wydarzenia jest uwiecznienie piękna regionu łęczyckiego na płótnie. Istotny jest także aspekt integracji uczestników pleneru, wzajemne poznanie dokonań twórczych i wymiana doświadczeń.
Impreza tradycyjnie będzie podzielona na kilka etapów.

Artyści wyruszą na wycieczkę krajoznawczą po terenie powiatu łęczyckiego, by odnaleźć miejsca, ludzi czy zwierzęta, które ich zainspirują i przeniosą podpatrzony widok na płótno. Dużym zainteresowaniem w ubiegłych latach cieszył się średniowieczny zamek w Łęczycy oraz archikolegiata w pobliskim Tumie. Powstały też malownicze pejzaże ziemi łęczyckiej.

Każdy uczestnik pleneru malarskiego wykona w sumie trzy obrazy, z czego jeden z nich po zakończonym plenerze przekaże na własność łęczyckiego domu kultury.

Po kilku dniach malarskiego rze-miosła dzieła artystów zostaną pokazane mieszkańcom i turystom na specjalnej poplenerowej wystawie. W poprzednich edycjach wydarzenia, na zakończenie odbyła się także aukcja i każdy miłośnik sztuki mógł kupić dzieła uczestników wyjątkowej imprezy.

Podsumowaniem Międzynarodowego Pleneru Malarskiego "Łęczyckie latem malowane" będzie wydanie katalogu obrazów, które zostaną wykonane w czasie pleneru przez artystów. Będzie to miła pamiątka i zarazem nietradycyjny przewodnik po pięknej ziemi łęczyckiej.

Organizatorem imprezy jest Dom Kultury w Łęczycy. Międzynarodowy Plener Malarski zostanie zrealizowany przy współfinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Plener jest częścią dużego projektu "Szlachcic Boruta marką Łęczycy i województwa łódzkiego - etap II". Okres jego realizacji to styczeń 2014 - maj 2015 roku.

Całkowita wartość tego etapu projektu wynosi ponad 520 tys. zł, z czego unijna dotacja to ponad 442 tys. zł.

Agnieszka Jędrzejczak

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na lodzkie.naszemiasto.pl Nasze Miasto