Akademickie Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych za nami [zdjęcia]

Łukasz Ratajczyk
Ponad 600 zawodników z 64 polskich uczelni wzięło dzisiaj udział w Akademickich Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych, które odbyły się w Łodzi.

Mimo bardzo niesprzyjającej pogody, porwistego wiatru, chłodu oraz opadów deszczu i śniegu, w parku 3 Maja odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych. Biegacze kolejny raz udowodnili, że nie straszne im żadne załamanie pogody, a w tym sporcie liczy się frajda, dobry humor i walka z każdymi napotkanymi przeciwnościami.

Na starcie usytuowanym nieopodal Hali Parkowej stanęło dzisiaj (31 marca) ponad sześciuset zawodników reprezentujących aż 64 kluby z całego kraju. Najwytrwalsi rywalizowali na trasie w czterech konkurencjach biegowych. Całą rywalizację podzielono na dwie grupy (damską i męską), a każda z nich zmierzyła się na dwóch dystansach. Było to odpowiednio 9 oraz 4,5 kilometra dla mężczyzn, a także 6 i 3 kilometry dla kobiet.

Akademickie Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych.

Wśród panów na dystansie 9 km zwyciężył reprezentujący AWF w Katowicach Łukasz Oślizło, a tuż za nim uplasowali się kolejno Jakub Nowak i Daniel Woch. Na krótszym dystansie zwyciężył Krzysztof Żebrowski (Wyższa Szkoła Wychowania Fizycznego i Tuystyki w Białymstoku), a za nim linię mety minęli kolejno Michał Bernardelli i Damian Roszko. W rywalizacji kobiet na dystansie 6 km wygrała Paula Marta Kopciewska z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, na drugim miejscu rywalizację ukończyła Aleksandra Lisowska, a na trzecim Izabela Trzaskalska. Trzy kilometry najszybciej pokonała z kolei Katarzyna Broniatowska reprezentująca barwy AWF Kraków, wyprzedzając Sarę Marmon oraz Alicję Benedyk.