Adam Kszczot z RKS Łódź zajął II miejsce w biegu na 800 m na MŚ w Pekinie! [ZDJĘCIA i FILM]

mar, (opr. ŁC)
Adam Kszczot z RKS Łódź został wicemistrzem świata w biegu na 800 m
Adam Kszczot z RKS Łódź został wicemistrzem świata w biegu na 800 m Lee Jin-Man
Adam Kszczot, zawodnik RKS Łódź, zajął drugie miejsce w biegu na 800 metrów na mistrzostwach świata w lekkoatletyce, które rozgrywane są w Pekinie. Najlepszy okazał się Kenijczyk, David Rudisha. Brąz zdobył Amel Tuka reprezentujący Bośnię i Hercegowinę.

Adam Kszczot z RKS Łódź zdobył srebrny medal w biegu na 800 metrów podczas MŚ 2015 w lekkiej atletyce w Pekinie. Finałowy bieg odbył się we wtorek, 26 sierpnia.

8. Alfred KIPKETER (Kenia) - 1:47.66

Srebrny medal Kszczota jest już piątym medalem zdobytym przez Polaków na na lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Pekinie. W niedzielę dwa medale wywalczyli nasi młociarze: Paweł Fajdek złoto, a Wojciech Nowicki brąz. W poniedziałek z kolei dwa brązowe medali zdobyli tyczkarze: Paweł Wojciechowski i Piotr Lisek.