5 goli Legii w sparingu z ŁKS

(hof)
Jakub Kosecki strzelił ŁKS gola.
Jakub Kosecki strzelił ŁKS gola. fot. polskapresse
W piątek ŁKS rozegrał mecz sparingowy z Legią. Ełkaesiacy przegrali 0:5. Na boisku pojawiło się wielu testowanych zawodników. W trzech tercjach po 45 minut szkoleniowiec ŁKS wystawił trzy jedenastki! To już drugi przegrany sparing. Nowi działacze i szkoleniowcy nie mają powodów do optymizmu. ŁKS stracił siedem goli i nie zdobył żadnego.

W piątek w składzie łodzian zabrakło Wojciecha Łobodzińskiego, który narzeka na drobny uraz. Jednak jego umiejętności są dobrze znane, toteż nie było sensu narażać go na poważniejszą kontuzję. Natomiast krótko trwała przygoda z ŁKS Grzegorza Szamotulskiego. 36-letni bramkarz poinformował, że rezygnuje z ubiegania się o miejsce w łódzkiej drużynie, bowiem otrzymał lepszą ofertę z innego klubu.

Na boisku pojawiło się kilkunastu testowanych zawodników. W tym gronie był napastnik warszawskiego klubu Maciej Górski. 21-letni piłkarz w rundzie jesiennej rozegrał dwa spotkania w ekstraklasie. Sprawdzany był także 26-letni Ronald Gercaliu. To 14-krotny reprezentant Austrii, który bronił barw m.in. Austrii Wiedeń, Red Bull Salzburg, z którym zdobył mistrzostwo kraju, a ostatnio grał w niemieckim FC Ingolstad 04.

Jednego z goli dla stołecznej drużyny zdobył Jakub Kosecki i już na pewno wiadomo, że nie ma szans, aby wiosną zasilił szeregi łódzkiego zespołu.

Legia Warszawa - ŁKS 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)
Gole: 1:0 - Jędrzejczyk (30), 2:0 - Rybus (55), 3:0 - Kosecki (120), 4:0 - Jagiełło (125), 5:0 - Kucharczyk (131)
Skład ŁKS w I tercji: Wyparło - Gieraga, Łabędzki, Klepczarek, Gancarczyk - Sasin, Laizans, Romańczuk, Bonin - Iwański, Mięciel
II tercja: Velimirović - Seweryn, Jurkowski, Adamski, Gercaliu - Szczot, Pruchnik, Ciach, Słaby - Goliński, Saganowski
III tercja: Velimirović - Michalak, Węgrzyn, Kawa - Niankou, Osiński, Bykowski, Kozub, Cisse - Stąporski, Górski.
Jak twierdzi Jarosław Paradowski, rzecznik prasowy ŁKS, w sobotę trenerzy i działacze łódzkiego klubu ustalą, którzy z testowanych zawodników mają szansę pozostać w klubie z al. Unii.