3. liga. WKS Wieluń - ŁKS 3:2 (1:2) [ZDJĘCIA]

dem
WKS Wieluń - ŁKS
WKS Wieluń - ŁKS Dariusz Piekarczyk
W środę ŁKS przegrał na wyjeździe z WKS Wieluń 2:3. Drużyna ŁKS nie potrafiła wykorzystać przewagi, jaką uzyskała w pierwszej połowie. Po faulu i czerwonej kartce WKS od 23 minuty grał w osłabieniu. Pomimo tego, że ełkaesiacy maieli przewagę liczebną na boisku stracili dwie bramki i przegrali spotkanie trzeciej kolejki 3. ligi.

WKS Wieluń zdobył bramkę w 20 minucie spotkania. Gospodarze nie cieszyli się jednak długo z prowadzenia. Sędzia po faulu na Łukaszu Staroniu podyktował rzut karny. Chwilę później był już remis.

Za faul na Staroniu czerwoną kartkę zobaczył Marcin Adamczyk. WKS Wieluń od 23 minuty grali osłabieniu. Przewagę na boisku wykorzystali ełkaesiacy i w 37 minucie podwyższyli wynik. Zdobywcą drugiego gola w Wieluniu dla ŁKS był Łukasz Staroń. ŁKS w Wieluniu prowadził w pierwszej połowie.

Choć WKS miał na boisku dziesięciu zawodników zdołał po rzucie rożnym wyrównać wynik spotkania. Ełkaesiacy zamiast wykorzystać przewagę i atakować starali się obronić korzystny dla siebie wynik. Zemściła się ta postawa drużyny ŁKS i kilka minut później - w 85 minucie - WKS wyszedł na prowadzenie.

Przez ostatnie minuty meczu WKS grał na czas. Dodatkowo Aleksander Ślęzak za uderzenie przeciwnika, który wcześniej przewrócił go wślizgiem, zostaje ukarany drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną.
Spotkanie ŁKS z WKS w Wieluniu to pierwszy mecz ełkaesiaków na wyjeździe od początku rozgrywek 3. ligi.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0