Orlen Wisła Płock - Gwardia Opole. Łatwa wygrana mimo wielu błędów w ataku. Dziesięć bramek Jurecicia!

Damian Kelman
W sobotę Orlen Wisła Płock zagrała w 22. serii PGNiG Superligi z Gwardią Opole. W Orlen Arenie rywale stanowili tło dla Nafciarzy, którzy też nie uniknęli wielu błędów. Mimo to wysoko wygraliśmy 33:18 (16:9).

Orlen Wisła Płock 33:18 Gwardia Opole

Skład Wisły: Adam Morawski, Krystian Witkowski - Michał Daszek 1, Marek Daćko, Tin Lučin 1, Jan Jurecić 10, David Fernández 2, Abel Serdio 3, Leon Šušnja 1, Zoltán Szita 5, Mirsad Terzić, Lovro Mihić 3, Mikołaj Czapliński 3, Niko Mindegía, Dmitrij Żytnikow 1, Sergei Kosorotov 3.

Skład Gwardii: Jakub Ałaj, Mateusz Lellek, Adam Malcher - Michał Scisłowicz, Eduard Klimenko 2, Fabian Sosna 1, Maciej Zarzycki 2, Jan Klimków, Aleksei Solovev, Mateusz Jankowski 2, Patryk Mauer 5, Michał Milewski 2, Mateusz Morawski 2, Filip Stefani, Marek Monczka 2.

Kary: Abel Serdio 4', 32' - Jan Klimków 29', 41', Patryk Mauer 58'.
Sędziowie: Mariusz Marciniak, Piotr Radziszewski (Wolsztyn).

Spotkanie zaczęło się od bardzo dobrej gry Nafciarzy, którzy szybko zyskali kilkubramkowe prowadzenie, a po kwadransie gry prowadzili nawet sześcioma bramkami - 12:6. Następnie Gwardia zaliczyła tragiczny fragment, podczas którego niemal wszystkie piłki padały łupem naszych zawodników, ale i oni nie grali najlepiej w ataku. Mimo tego do przerwy udało się nam jeszcze podwyższyć prowadzenie do 16:9. Po przerwie goście kontynuowali swoją niemoc w ofensywie, a piłki padały łupem płocczan, którzy utrzymywali prowadzenie, chociaż też wiele aspektów wydawało się nie funkcjonować w stu procentach. Kluczowy okazał się fragment między 47., a 55. minutą. Wówczas jedyny czas w tym meczu wziął Xavi Sabate i zadziałał na swoich podopiecznych tak pozytywnie, że ci rzucili osiem bramek. Ostatecznie wygraliśmy wysoko, bo aż 33:18, a najlepszym strzelcem spotkania okazał się Jan Jurecić, autor aż dziesięciu bramek, ale jeszcze lepsze zawody rozegrał w bramce Krystian Witkowski, który został wybrany MVP meczu.

Relacja:

• 60' - MVP spotkania Krystian Witkowski! Brawo!
  • 60' - KONIEC! WYGRYWAMY 33:18!
  • 60' - Przejęcie i kontra Mihicia! - 33:18
  • 60' - Jurecić! Dziesiąta bramka! - 32:18
  • 59' - Starta Wisły, ale czujnie Witkowski!
  • 59' - Lellek zatrzymuje Abela, a gola z kontry rzuca Klimenko
  • 59' - Goście wyrzucają piłkę w aut
  • 58' - Kosa skutecznie - 31:17
  • 58' - Karny dla Wisły i kara dla Mauera
  • 58' - Przełamanie Gwardii - 30:17
  • 57' - Czapla ponownie przegrywa pojedynek z bramkarzem - broni Mateusz Lellek
  • 57' - Faul w ataku, znów mamy piłkę
  • 56' - Jurecić! Ósma bramka z rzędu Wisły! - 30:16
  • 56' - Wysunięty w obronie Mihić jest bardzo aktywny i sprawia dużo problemów rywalom. Tym razem wyrzucili piłkę w atu
  • 55' - Ponownie przejął Lovro, ale Czaplę zatrzymał bramkarz
  • 55' - Abel z koła - 29:16
  • 54' - Lovro przejmuje piłkę
  • 54' - Ponownie Szita - 28:16
  • 54' - W pojedynku braci Morawskich, Adam raczej nie będzie miał okazji nawet wejść na parkiet, ale gdy Witkowski broni w ten sposób to trudno się dziwić!
  • 53' - Ponownie broni Krystian!
  • 53' - Szita gol! - 27:16
  • 53' - Witkowski broni rzut ze skrzydła!
  • 52' - Piękna wrzutka Nafciarzy! Jurecić do Czapli i bramka! - 26:16
  • 52' - Niedokładne zagranie przyjezdnych i mamy piłkę
  • 51' - Czas dla Opola - 25:16
  • 51' - Blok Nafciarzy, ale kontra przejęta przez gości
  • 50' - Przejęcie w obronie i Susnja gol po ładnym lobie! - 25:16
  • 49' - Szita gol! - 24:16
  • 49' - Fernandez zatrzymany przez bramkarza, ale mamy piłkę
  • 48' - Strata Gwardii
  • 47' - Fernandez po indywidualnej akcji - 23:16
  • 47' - Xavi Sabate prosi o pierwszy czas - 22:16
  • 47' - Tym razem lewe skrzydło - 22:16
  • 46' - Jurecić zatrzymany
  • 46' - Gol z prawego skrzydła - 22:15
  • 45' - Czapla zatrzymany przez bramkarza
  • 44' - Monczka ze skrzydła - 22:14
  • 44' - Witkowski zatrzymuje kołowego w doskonałej okazji, lecz Wisła gubi piłkę w kontrze
  • 43' - Jurecić zwodem mija obrońcę i zdobywa bramkę - 22:13
  • 43' - Słupek Gwardii, atakujemy
  • 42' - Niecelne podanie gości i Mihić do pustej bramki - 21:13
  • 42' - Dima niecelnie do koła i tracimy piłkę
  • 41' - Kara dla Klimkowa
  • 40' - Gol z lewego skrzydła - 20:13
  • 40' - Bomba Kosy obroniona przez Ałaja
  • 39' - Znów skutecznie Mauer - 20:12
  • 39' - Karny dla gości
  • 39' - Nafciarze w obronie. Gwardia znów pod presją gry pasywnej
  • 38' - Czas dla Opola - 20:11
  • 38' - Przejęcie piłki i Czapla po kontrze - 20:11
  • 37' - Abel z koła - 19:11
  • 37' - Raz jeszcze Witkowski! Ależ ma dzień!
  • 37' - Niedokładne zagranie do skrzydła i znów goście w ataku
  • 36' - Rzut pod presją czasu zablokowany przez Wiślaków, a następnie obrona Krystiana!
  • 35' - Jurecić rzuca ze skrzydła - 18:11
  • 35' - Morawski tym razem nieskutecznie
  • 34' - Szita zablokowany przez obrońców
  • 34' - Witkowski!
  • 33' - Daszek wchodzi na boisko i robi swoje - "wyjątkowo" ze skrzydła - 17:11
  • 32' - Gubimy piłkę, a Mateusz Morawski trafia do pustej siatki - 16:11
  • 32' - Mauer wykorzystuje siódemkę - 16:10
  • 32' - Karny dla Gwardii i kara dla Serdio
  • 31' - Witkowski zatrzymuje Zarzyckiego, ale goście wciaż przy piłce!
  • 31' - Od razu błąd Nafciarzy...
  • 31' - Gramy!
  • 17:42 - Zespoły w gotowości - zaraz zaczynamy! Atakować będą Wiślacy
  • 17:41 - Gwardia wróciła na parkiet. Czekamy jeszcze na Nafciarzy
  • 17:34 - Początek meczu w wykonaniu Nafciarzy był wręcz doskonały, ale druga część pierwszej połowy była tragiczna w wykonaniu obu zespołów... Czekamy na dalsze emocje!
  • 30' - Przerwa! - 16:9!
  • 30' - Rzut ze środka do pustej bramki! - 16:9
  • 30' - Patryk Mauer - 15:9
  • 29' - Jurecić z koła po podaniu...Terzicia - 15:8
  • 29' - Kara - Jan Klimków
  • 28' - Strata Gwardii
  • 28' - Wreszcie! Fernandez po wejściu w pole karne! - 14:8
  • 28' - Niedokładne zagranie gości do koła
  • 27' - Jurecić w słupek...
  • 27' - Jeszcze jedna strata, ale wynik trzyma Witkowski!
  • 27' - Witkowski powstrzymuje kołowego!
  • 26' - Znów strata Wisły
  • 25' - Terzić blokuje rzut rozgrywającego. Mamy piłkę
  • 25' - Marek Daćko faulował w ataku
  • 24' - Dłuższy przestój Wisły - już sześć minut od naszej ostatniej bramki
  • 23' - Gol z koła - 13:8
  • 22' - Starta Gwardii, ale tym samym odwdzięczają się gospodarze
  • 22' - Bramkarz ponownie broni rzut Nafciarzy
  • 21' - Przełamanie przyjezdnych po blisko siedmiu minutach - 13:7
  • 21' - Opolanie znów stracili piłkę, ale zdążyli wrócić i przejąć. Znów atakują
  • 20' - Jurecić po raz pierwszy powstrzymany przez Ałaja
  • 19' - Słaby fragment Gwardzistów. Znów przejmujemy piłkę
  • 18' - Witkowski zatrzymuje zrzut ze środka, a po kontrze trafia tym razem Czapla - 13:6
  • 17' - Nieudane zagranie do koła i raz jeszcze Janek! - 12:6
  • 16' - Ponowna strata gości i gol z kontry Jurecicia! - 11:6
  • 15' - Abel szczęśliwie łapie piłkę i zdobywa bramkę - 10:6
  • 15' - Strata opolan
  • 14' - Czapliński zatrzymany przez Jakuba Ałaja
  • 14' - Wiślacy bronią w systemie 5-1, ale goście rzucają z koła - 9:6
  • 13' - Kosa sam wymierza sprawiedliwość! - 9:5
  • 13' - Karny dla Nafciarzy po faulu na Kosorotovie
  • 12' - Nieudana próba Wisły i gol z kontry Gwardii - 8:5
  • 12' - Ponownie broni Witkowski!
  • 11' - Rafał Kuptel prosi o czas - 8:4
  • 11' - Szybka akcja i gol Jurecica - 8:4
  • 11' - Nieudany rzut Mateusza Morawskiego
  • 10' - Jurecić ze skrzydła - 7:4
  • 10' - Kolejna próba z biodra, ale tym razem niecelna - mamy piłkę
  • 9' - Wyczyszczone przedpole dla Kosy i bramka Rosjanina! - 6:4
  • 9' - Witkowski zatrzymuje próbę z lewego rozegrania!
  • 8' - Gra pasywna zasygnalizowana Gwardii
  • 8' - Strata Wisły
  • 7' - Potężna bomba z biodra Zarzyckiego - 5:4
  • 7' - Lucin bramka z kontry - 5:3
  • 6' - Czapliński zatrzymany przez Malchera, ale rywale tracą piłkę
  • 6' - Nafciarze wyszli wyżej w obronie i przejęli piłkę
  • 6' - Ponownie Szita - 4:3
  • 5' - Podanie do koła i gol gości - 3:3
  • 5' - Gol Szity! - 3:2
  • 4' - Błąd opolan i znów mamy piłkę
  • 3' - Strata płocczan i kara dla Abela Serdio
  • 3' - Krystian Witkowski zatrzymuje rzut ze skrzydła!
  • 2' - Mocny rzut i bramka gości, ale odpowiada Jurecić - 2:2
  • 1' Szyba odpowiedź Dimy - 1:1
  • 1' - Mateusz Morawski otwiera wynik - 0:1
  • 1' - Zaczynamy!
  • 16:59 - Mecz w ataku rozpoczną nasi rywale.
  • 16:57 - Przed meczem jeszcze mała uroczystość. Zostały wręczone nagrody dla zawodników miesiąca. Piłkarzem lutego został Krzysztof Komarzewski, a zawodnikiem marca Sergei Kosorotov. Gratulujemy!
  • 16:56 - Nafciarze wybiegają na parkiet. Zaraz zaczynamy!
  • 16:54 - Musimy pokazać swój charakter i pokazać to, co umiemy najlepiej na boisku. Jedziemy pokazać się z dobrej strony. Będziemy walczyć i zobaczymy, jaki będzie rezultat - powiedział przed wyjazdem do Płocka Mateusz Morawski. Zobaczymy, czy Gwardziści postawią nam trudne warunki.
  • 16:50 - Oczekiwanie na mecz wyjątkowo umila dziś grupa taneczna Dreamlike Dance Studio.
  • 16:43 - Dzisiejsze spotkanie poprowadzą sędziowie: Mariusz Marciniak i Piotr Radziszewski z Wolsztyna.
  • 16:38 - Kibice powoli zapełniają sektor G, a zatem dziś doping ponownie będzie niósł Wiślaków do zwycięstwa!
  • 16:35 - W dzisiejszym pojedynku na przeciwko siebie staną bracia Morawscy - Adam w naszych barwach, a Mateusz w Gwardii. Który z nich będzie dziś cieszył się ze zwycięstwa? Naszym zdaniem, świętować może tylko Loczek.
  • 16:22 - Poznaliśmy również składy, w jakich wystąpią dziś oba zespoły.
  • 16:20 - Zespoły już na rozgrzewce!
  • 16:15 - Witam z Orlen Areny. Już za 45 minut Nafciarze rozpoczną spotkanie z Gwardią Opole w ramach 22. serii PGNiG Superligi. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji, a tymczasem odsyłamy do zapowiedzi tego spotkania, którą przeczytacie - tutaj