Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Niektóre częstochowskie ulice są w opłakanym stanie. Wszystko przez objazdy remontowanej DK 91

Katarzyna Stacherczak
Katarzyna Stacherczak
Po niemal 2,5 roku przebudowy DK 91 w Częstochowie skończyły się najbardziej uciążliwe objazdy. Mimo że cała inwestycja jeszcze nie została zakończona, to dawną "gierkówkę" oddano do użytku. Niestety wiele odcinków, którymi poprowadzone były objazdy remontowanej trasy, jest obecnie w opłakanym stanie.

Koniec objazdów w Częstochowie

Podczas przebudowy DK 91 w Częstochowie objazdy poprowadzą m.in. przez Stary Raków, Błeszno, Wrzosowiak, Dąbie, Stradom, a także Śródmieście. Zwiększone natężenie ruchu mieliśmy między innymi w takich miejscach jak aleja Jana Pawła II, aleja Pokoju, a także na ulicach Dąbrowskiego, Nowowiejskiego, Bohaterów Monte Cassino, Jagiellońską, Orkana, 11 listopada, Jesienną, Rakowską, a także Nadrzeczną i Warszawską.

Do tego oczywiście obowiązywały liczne objazdy lokalne. W efekcie kierowcy, którzy musieli wjechać do miasta, jeździli często małymi ulicami, a nawet drogami osiedlowymi. Często po dzielnicach, które takiego ruchu nigdy jeszcze nie przeżywały. W godzinach porannych i popołudniowych aleja Pokoju stała w jednym wielkim korku.

To samo działo się na ulicy Łukasińskiego, na której samochody stały wężykiem, żeby dostać się na światła w alei Pokoju. Rozjeżdżona została także ulica Okrzei. Pod koniec prac ogromne wyzwanie stanowił też przejazd ulicą Bohaterów Katynia, która prowadziła do DK 91. Na dodatek kierowcy ciężarówek szukając alternatywy, wjeżdżali w wąskie osiedlowe uliczki, gdzie stały zaparkowane samochody.

Niektóre ulice są w dramatycznym stanie

Na efekty nie trzeba było długo czekać. Wszystko to doprowadził do zniszczenia lokalnej infrastruktury drogowej. Co na to Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie?

- Te drogi, które przed przebudową DK 91 przeszły remont, wytrzymały objazdy. A w przypadku tych, które były w kiepskim stanie już wcześniej, ich stan się jeszcze pogorszył - mówi Maciej Hasik, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Częstochowie. - Możemy spodziewać się prac na ulicy Bohaterów Katynia. W tym przypadku nie chodzi jednak wyłącznie o prace naprawcze, ale remont, bo dojazd do gminy Poczesna ze Starego Błeszna wymaga pilnej interwencji. Na pozostałych ulicach, które wymagają napraw, też zostaną wykonane odpowiednie prace - twierdzi Maciej Hasik.

Zwiększona liczba samochodów, która pojawiła w dzielnicach, gdzie poprowadzono objazdy sprawiła też, że dochodziło tam do większej liczby kolizji i zdarzeń z udziałem pieszych, niestety także tych najbardziej tragicznych w skutkach. Przykładem tego jest choćby wypadek z udziałem seniora, który wpadł pod ciężarówkę przy placu Orląt Lwowskich i był przez nią wleczony przez kilkadziesiąt metrów. Do śmiertelnego wypadku doszło również przy budowanej estakadzie na DK 91. Wówczas 64-letnia kobieta, przechodząc na oznakowanym przejściu dla pieszych na czerwonym świetle, została potrącona przez kierującego peugeotem bokserem, którym kierował 46-letni mężczyzna.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na czestochowa.naszemiasto.pl Nasze Miasto