Zdrowo i smakowicie w Porcie Łódź Junior

2013-02-01 12:15:58

Luty to miesiąc, w którym każdy – i mały i duży - powinien zadbać o swój organizm, aby wzmocnić go przed zbliżającą się wiosną. Dlatego Port Łódź Junior przygotował dla najmłodszych zajęcia pełne smakołyków, witamin i kolorów. Wszystko po to, by dzieci rosły zdrowo.

Dzieci nie jedzą śmieci
W pierwszym tygodniu lutego (1- 10.02) najmłodsi dowiedzą się, co warto jeść, a czego unikać, by mieć siłę i zdrowo rosnąć. Przydatne w utrwaleniu właściwych nawyków żywieniowych będą gry i zabawy, dzięki którym pod koniec zajęć maluchy będą mogły wspólnie zaśpiewać: „wszyscy mamy dziarskie minki, bo zjadamy witaminki”.

Czym chata bogata
Od 11 do 17 lutego Port Łódź Junior będzie kształcił mistrzów dobrych manier. Dzieci nauczą się zasad dobrego zachowania przy stole oraz prawidłowego korzystania ze sztućców. Co więcej, poznają tradycje regionalne oraz przysłowia, w których zapisana jest niejedna prawda ludowa.

W zdrowym ciele, zdrowy duch
Aby odpowiednio zadbać o swój organizm, należy zwracać uwagę nie tylko na właściwie dobrane posiłki, ale także na codzienną aktywność fizyczną. Dlatego na maluchy w Porcie Łódź Junior czeka solidna dawka sportu na wesoło z wykorzystaniem nietypowych przyborów oraz gimnastyka korekcyjna, doskonała do kształtowania właściwej postawy dziecka. Zajęcia przewidziano na tydzień między 18 a 24 lutego.

Smaki świata na talerzu
Ostatnie dni lutego (25 – 28.02) dzieci spędzą na poznawaniu przysmaków z kuchni świata oraz zwyczajów panujących w innych krajach. Nauczą się m.in. rozpoznawać orientalne przyprawy za pomocą zmysłów. Powstanie także wyjątkowa plastyczna księga kucharska z przepisami małych kucharzy.
Bezpłatne zajęcia dla smakoszy w wieku od 3 do 10 lat będą odbywać się w sali zabaw Port Łódź Junior w godzinach 12:00-20:00 (poniedziałek – piątek), 10:00-20:00 (sobota, niedziela).
Więcej informacji na stronie internetowej www.portlodz.pl.

Jesteś na profilu PORT Łódź - stronie mieszkańca miasta Łódź. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj