Konrad Ciężki

avatarKonrad Ciężki

Łódź
Kocham Łódź. Równie mocno ją nienawidzę. Dziwna to relacja między nami. Uwielbiam łódzki industrial i ludzki potencjał drzemiący w mieszkańcach Łodzi. Parafrazując Tuwima. To, że się w Łodzi nie urodziłem, że w niej nie wzrastałem, ale blisko jedną trzecią swego wieku spędziłem - to nie jest ważne. Ważny jest natomiast inny fakt: że mnie Łódź ukształtowała - nie tylko artystycznie i moralnie, ale również politycznie.

Wypadek busa na autostradzie A2 z policjantami z Łodzi. 13 osób rannych

2013-03-14 09:55:48

Tuż przed południem na 216 kilometrze autostrady A2 doszło do groźnego wypadku. Jeden z 37 policyjnych busów, w których jechało do Poznania 214 policjantów z Łodzi, zderzył się z mercedesem. Policjanci mieli zabezpieczać mecze EURO 2012. 13 osób jest rannychJak podaje http://www.gloswielkopolski.pl/;Głos Wielkopolski, pod Wrześnią w miejscowości Sołeczna (woj. Wielkopolskie) doszło do wypadku, w którym ranni zostali łódzcy policjanci jadący do Poznania zabezpieczać mecze EURO 2012. Do zdarzenia doszło na 216 kilometrze autostrady A2.

Według wstępnych ustaleń, w oznakowany pojazd z policjantami uderzył samochód dostawczy.

- W wypadku uczestniczył pierwszy wjeżdżający na sygnale na autostradę radiowóz typu bus - powiedział Głosowi Wielkopolskiemu Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji. - Samochody zatrzymały się, by przepuścić policyjną kolumnę. Nie zrobił tego jednak kierowca jadącego lewym pasem mercedesa transportera. Doszło do zderzenia.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, ośmiu policjantów i pięć osób cywilnych zostało rannych w wypadku. Dwa śmigłowce ratownicze przetransportowały rannych do do szpitali w Poznaniu, Gnieźnie, Słupcy i Wrześni. Na razie nie ma informacji o stanie zdrowia poszkodowanych w wypadku.

Na czas akcji ratunkowej zablokowana została autostrada A-2 w stronę Poznania. Objazd wyznaczono na węźle A2 Słupca do drogi krajowej nr 92 do Wrześni i dalej A2 w kierunku Poznania.

Po godzinie 14 policja odblokowała autostradę, która jest już przejezdna.

Opracowano na podstawie informacji Głosu Wielkopolskiego. http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/592689,wrzesnia-wypadek-busa-wiozacego-policjantow-na-euro,id,t.html;Września: Wypadek busa wiozącego policjantów na Euro
Zobacz też: http://lodz.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1434803,policja-z-lodzi-pilnuje-euro-2012-w-poznaniu-zdjecia,id,t.html#d37be5fad8ecf5d2,1,3,5;Policja z Łodzi pilnuje EURO 2012 w Poznaniu

Jesteś na profilu Konrad Ciężki - stronie mieszkańca miasta Łódź. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj