WOŚP w rytmie disco w Porcie Łódź

2013-01-10 11:59:32

Ratowanie życia najmłodszych i pomoc medyczna dla seniorów to tematy tegorocznej zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 13 stycznia, podczas Finału w Porcie Łódź, do wzięcia udziału w akcji będą zachęcały największe gwiazdy sceny disco polo.

Tradycyjna zbiórka

Jak co roku, w drugą niedzielę stycznia czerwone serduszka opanują całą Polskę, w tym oczywiście także nasze miasto. 21. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Porcie Łódź rozpocznie się o godzinie 13:00 koncertem jednej z najlepszych młodzieżowych orkiestr dętych w Polsce — Orkiestry ZHP-OSP z Uniejowa, a pół godziny później spod centrum wystartuje pierwszy Łódzki Marsz Nordic Walking „Policz się z cukrzycą”.

Wspólna zabawa i ważny cel

Od godz. 14:00 na scenie zapanuje gorąca, taneczna atmosfera. Gwiazdy sceny disco będą rozgrzewać nie tylko serca zgromadzonej publiczności – skoczne piosenki i wpadające w ucho teksty gwarantują dobrą zabawę. Do wspólnej zabawy i zbiórki będzie zachęcać grupa Skaner, dobrze znana widzom programu telewizyjnego „Disco Polo Live”, której popularność na początku lat 90. przyniósł m.in. utwór „Nadzieja” i „American Boy”. O godz. 16:00 pojawi się zespół Maxel, zdobywca wielu nagród na Festiwalach Disco Polo i Dance oraz twórca przeboju „Mocniej Mocniej”. Od godz. 18:00 sceną muzyczną przed Portem Łódź zawładnie Marcin Siegieńczuk — autor takich hitów, jak „Ciało do ciała” czy „Sąsiadka”. Punktem kulminacyjnym o godz. 20.00 będzie tradycyjny happening Światełko Do Nieba.

W dniu 21. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podczas trwania koncertów będzie można licytować gadżety wykonawców oraz wiele innych atrakcyjnych przedmiotów ofiarowanych przez sponsorów akcji. Dodatkowo 13 stycznia odbędzie się w Porcie Łódź Dzień Wielkich Okazji. Najbliższa niedziela będzie więc dobrym momentem, by przy okazji zakupów pomóc potrzebującym i wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Więcej informacji o wydarzeniach w Porcie Łódź znajduje się na stronie www.portlodz.pl

Jesteś na profilu PORT Łódź - stronie mieszkańca miasta Łódź. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj