Konrad Ciężki

avatarKonrad Ciężki

Łódź
Kocham Łódź. Równie mocno ją nienawidzę. Dziwna to relacja między nami. Uwielbiam łódzki industrial i ludzki potencjał drzemiący w mieszkańcach Łodzi. Parafrazując Tuwima. To, że się w Łodzi nie urodziłem, że w niej nie wzrastałem, ale blisko jedną trzecią swego wieku spędziłem - to nie jest ważne. Ważny jest natomiast inny fakt: że mnie Łódź ukształtowała - nie tylko artystycznie i moralnie, ale również politycznie.

Ulewa w Łodzi. Pozalewane ulice i chodniki

2013-03-14 09:56:08

W czwartek (14 czerwca) w Łodzi deszcz pada intensywnie od rana. Na ulicach i chodnikach powstały rozlewiska, które utrudniają poruszanie się po mieście. Mimo, że ekipy wodociągowców pracują, by udrożnić kratki kanalizacyjne, zalane zostały m.in. okolice Rudzkiej, Pabianickiej oraz Dąbrowskiego i Anczyca. W centrum Łodzi sytuacja jest podobna. W wyniku ulewy problemy ma też komunikacja miejska.Przed południem ulewa w Łodzi spowodowała zatrzymania 10 linii tramwajowych i autobusowych łódzkiego MPK. Jak podaje http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/596997,rozlewiska-w-lodzi-stalo-mpk,id,t.html;Dziennik Łódzki, od 11:20 nieprzejezdna była Wycieczkowa przy Wiewiórczej. Autobusy 51, 51A i 51B jeździły zmienionymi trasami. Od 11:40 do 12:20 tramwaje nie mogły przejechać Zgierską przy Kniaziewicza. Stały linie: 4, 11, 16, 16A i 46. Od 12:00 do 12:30 zalane było torowisko na Konstantynowskiej przy ulicy Brus. Stały tramwaje: 9 i 43.

http://expressilustrowany.pl/popadalo-i-zalalo-lodz-zdjecia,artykul.html?material_id=4fd99d5cb564da855b000000;Express Ilustrowany donosi, że w wyniku ulewy na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego i Anczyca zalane zostało przejście dla pieszych. Wodociągowcy udrożniają już zatkaną studzienkę, aby woda mogła swobodnie spłynąć.

Prognoza pogody na resztę czwartku nie jest optymistyczna. Nad Łodzią do końca dnia będą chmury i intensywne opady deszczu. Padać ma przynajmniej do godziny 23. Dobrą informacją jest to, że od jutra rozpocznie się rozpogodzenie. Piątek powinien być ciepły i bez opadów deszczu.

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział w Poznaniu ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu na obszarze regionu łódzkiego. W komunikacie czytamy: W województwie występują opady deszczu, których intensywność będzie się zwiększała w godzinach wieczornych i nocnych. Prognozowana wysokość opadów od 15 do 25 mm, miejscami do 35 mm. Po południu i wieczorem lokalnie możliwe burze. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90 proc.

Jak sytuacja wygląda u Was? Piszcie w komentarzach, które drogi są nieprzejezdne i gdzie ulewa wyrządziła największe szkody. Dzielcie się również z nami zdjęciami, wysyłając je na adres lodz@naszemiasto.pl

Jesteś na profilu Konrad Ciężki - stronie mieszkańca miasta Łódź. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj