Konrad Ciężki

avatarKonrad Ciężki

Łódź
Kocham Łódź. Równie mocno ją nienawidzę. Dziwna to relacja między nami. Uwielbiam łódzki industrial i ludzki potencjał drzemiący w mieszkańcach Łodzi. Parafrazując Tuwima. To, że się w Łodzi nie urodziłem, że w niej nie wzrastałem, ale blisko jedną trzecią swego wieku spędziłem - to nie jest ważne. Ważny jest natomiast inny fakt: że mnie Łódź ukształtowała - nie tylko artystycznie i moralnie, ale również politycznie.

Strażak z Łodzi ocalił dziecku palec. Ciął miniszlifierką modelarską

2013-03-14 09:46:07

Dziewczynka trafiła do szpitala z palcem uwięzionym w metalowej kratce odpływu wanny. Gdy lekarzom nie udało się uwolnić spuchniętego i zsiniałego paluszka dziecka, wezwali na pomoc strażaków.Dwuletnia dziewczynka trafiła do szpitala z palcem wskazującym lewej ręki uwięzionym w metalowej kratce odpływu wanny. Włożyła go tam podczas kąpieli i nie mogła już wyciągnąć. Ojciec nie potrafił pomóc córce, dlatego odkręcił kratkę i zawiózł dziewczynkę do szpitala im. Korczaka.

Palec dwulatki spuchł. Lekarzom przy pomocy dostępnych w szpitalu narzędzi nie udało się uwolnić palca dziecka. Na pomoc wezwano strażaków. Metalowej kratki nie udało się też przeciąć cęgami, bo istniało ryzyko uszkodzenia palca. Czas naglił. Palec zsiniał. Gdyby nie pomysłowość strażaka, który interesuje się modelarstwem, dziecko mogło by stracić uwięziony palec.

Strażacy przywieźli z domu kolegi miniszlifierkę modelarską wprost na salę operacyjną. Zabieg odbywał się pod narkozą.

- Ostrożnie, w asyście chirurga, przeciąłem stalową kratkę - opowiada ogniomistrz Rafał Markowiak, właściciel miniszlifierki. - Trwało to około pół godziny, bo trzeba było bardzo uważać - tłumaczy.

Strażak przyznaje, że był bardzo zdenerwowany. Pierwszy raz znalazł się w takiej sytuacji.

- Dzięki szybkiej pomocy strażaków nie doszło do groźnych powikłań, które w najgorszym przypadku mogłyby doprowadzić do amputacji palca dziecka - mówi dr Jan Kapszewicz.

Lekarze opatrzyli uwolniony palec dwulatki. Po trzech dniach pobytu w szpitalu dziewczynka wróciła do domu.

Szczegóły na stronie http://expressilustrowany.pl/strazak-zoperowal-dziecku-palec-miniszlifierka-modelarska,artykul.html?material_id=4ef266d69a22dd076b000000;Expressu Ilustrowanego

Jesteś na profilu Konrad Ciężki - stronie mieszkańca miasta Łódź. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj