Konrad Ciężki

avatarKonrad Ciężki

Łódź
Kocham Łódź. Równie mocno ją nienawidzę. Dziwna to relacja między nami. Uwielbiam łódzki industrial i ludzki potencjał drzemiący w mieszkańcach Łodzi. Parafrazując Tuwima. To, że się w Łodzi nie urodziłem, że w niej nie wzrastałem, ale blisko jedną trzecią swego wieku spędziłem - to nie jest ważne. Ważny jest natomiast inny fakt: że mnie Łódź ukształtowała - nie tylko artystycznie i moralnie, ale również politycznie.

"Polski Street Art cz. 2 / Między anarchią a galerią" - premiera albumu

2013-03-14 10:50:52

Fundacja Urban Forms, Łódzki Dom Kultury oraz Fundacja Sztuki Zewnętrznej, zaprasza na łódzką premierę albumu "Polski Street Art cz. 2 / Między anarchią a galerią”. Wydarzenie będzie miało formę multimedialnej prezentacji opatrzonej autorskim komentarzem Marcina Rutkiewicza, współautora albumu."Polski Street Art cz. 2 / Między anarchią a galerią" to trzecia z serii książek o tym zjawisku, wydawana przez Fundację Sztuki Zewnętrznej i wydawnictwo Carta Blanca. Pierwsza, "Polski street art", prezentowała dokonania kilkudziesięciu interesujących artystów ulicznych, działających w naszym kraju. Druga, "Graffiti w Polsce 1940–2010" przybliżała nasze mało znane, ponad 70-letnie tradycje ulicznej aktywności. Trzecia jest kompletnym portretem samego zjawiska, które w ciągu ostatnich dwóch lat przeszło gwałtowny proces dojrzewania, oraz diagnozą jego aktualnego stanu.

Książka rzuca nowe światło na granice gatunku, przybliża uliczne style i techniki twórcze, ich genezę, napotykane postawy artystyczne, toczące się spory definicyjne i wewnętrzne linie podziałów. Na tym tle zaprezentowane zostały sylwetki i prace kilkudziesięciu artystów, jedynie częściowo znanych z wcześniejszych publikacji.

Premiera albumu w czwartek (22 listopada) o godzinie 19.00 w Łódzkim Domu Kultury. Spotkanie odbędzie się w Sali Głównej - wejście od ul. Traugutta.

Jesteś na profilu Konrad Ciężki - stronie mieszkańca miasta Łódź. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj