Konrad Ciężki

avatarKonrad Ciężki

Łódź
Kocham Łódź. Równie mocno ją nienawidzę. Dziwna to relacja między nami. Uwielbiam łódzki industrial i ludzki potencjał drzemiący w mieszkańcach Łodzi. Parafrazując Tuwima. To, że się w Łodzi nie urodziłem, że w niej nie wzrastałem, ale blisko jedną trzecią swego wieku spędziłem - to nie jest ważne. Ważny jest natomiast inny fakt: że mnie Łódź ukształtowała - nie tylko artystycznie i moralnie, ale również politycznie.

Objazd Piotrkowskiej dla rowerzystów. Kontrapas na ul. Zamenhofa

2013-03-14 10:50:30

W nocy z środy na czwartek wymalowano na ulicy Zamenhofa kontrapas rowerowy. Jest to trzecie tego typu udogodnienie dla łódzkich rowerzystów. Jak czytamy na http://zdit.uml.lodz.pl/pl/news/pokaz/891/Objazd_dla_rowerzystow;stronie internetowej Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, w związku z remontem ulicy Piotrkowskiej i wprowadzeniem zakazu wjazdu rowerów na remontowanym odcinku, podjęto decyzję o skierowaniu ruchu rowerowego objazdem.

Obecnie rowerem nie wolno jechać fragmentem Piotrkowskiej od skrzyżowania al. Mickiewicza/al. Piłsudskiego do skrzyżowania ul. Nawrot/ul. Zamenhofa.

W komunikacie ZDiT czytamy również, że: "będzie wyznaczona droga dla rowerów wzdłuż al. Kościuszki na chodniku (odcinek al. Mickiewicza - Zamenhofa), w miejscu gdzie normatywnie nie da się jej umieścić będzie tam ciąg pieszo-rowerowy."

Jak czytamy w serwisie http://rowerowalodz.pl/aktualnosci/720-kontrapas-w-ul-zamenhofa;rowerowalodz.pl, kontrapas rowerowy na Zamenhofa: "ma 152 metry długości i zaczyna się przy ul. Piotrkowskiej, biegnie po północnej stronie ul. Zamenhofa i kończy się 2 metry przed przejściem dla pieszych przy al. Kościuszki."

Ważne! Z uwagi na to, że na Zamenhofa nie ma oddzielnej sygnalizacji świetlnej dla rowerów, to na końcu kontrapasa należy zsiąść z roweru i przeprowadzić go po przejściu dla pieszych. Ewentualnie rower należy przeprowadzić chodnikiem do jezdni, by dalej pojechać ulicą.

Więcej zdjęć i informacji w serwisie http://rowerowalodz.pl/aktualnosci/720-kontrapas-w-ul-zamenhofa;rowerowalodz.pl

Jesteś na profilu Konrad Ciężki - stronie mieszkańca miasta Łódź. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj