Manufaktura Pierników - Małe Łapki

2012-12-06 13:12:20

Już po raz drugi w okresie przedświątecznym będzie funkcjonowała Manufaktura Pierników. Razem z Fundacją „Dom w Łodzi” wszystkie zainteresowane dzieciaki mogą wypiekać Bożonarodzeniowe Pierniki w fabryce Świętego Mikołaja. Codziennie czekać będą na nie wolontariusze, którzy pomogą wyciąć, upiec, a następnie pięknie udekorować pachnące cynamonem i imbirem ciasteczka. Grupy zorganizowane zapraszamy w godzinach od 10 do 15, a gości indywidualnych po godzinie 15. Na warsztatach dzieci niepełnosprawne mogą wspólnie ze zdrowymi rówieśnikami poczuć atmosferę świąt, pobawić się i zdobyć przydatne w kuchni umiejętności.

Warsztaty piernikowe pod nazwą „Manufaktura Pierników – Małe Łapki” odbywać się będą na terenie galerii handlowej w Manufakturze w specjalnie przygotowanym do tego miejscu. Warsztaty będą gościć w nim przez 23 dni w godzinach 10 – 15 i obejmą 2 grupy dziennie (po wcześniejszym ustaleniu terminu). Niepełnosprawni uczestnicy z zaproszonych placówek opiekuńczych i szkolnych będą dowożeni na miejsce warsztatów busem, co zapewni równy dostęp do zajęć dzieciom chorym i sprawnym. Pojazd będzie funkcjonował w zasięgu powiatów: Łódzkiego, Łódzkiego Wschodniego, Zgierskiego i Pabianickiego. Po godzinie 15 Manufaktura Pierników będzie otwarta dla wszystkich dzieci goszczących w galerii handlowej.

W trakcie zajęć w Manufakturze Pierników dzieci będą własnoręcznie wykonywać pierniczki w różnych kształtach, a następnie po upieczeniu dekorować je. Warsztaty będą prowadzone przez animatora oraz grupę wolontariuszy. Dodatkowo dzieci będą mogły upiec pierniki okazjonalne i grupowo udekorować je. Wszystkie animacje są bezpłatne.

Równolegle z warsztatami prowadzony będzie konkurs na ulubiony piernik Internautów. W tym celu spośród wykonanych prac wybierane będą najpiękniejsze, które za zgodą opiekunów dzieci zostaną zgłoszone do konkursu (codziennie 1 – 4 pierniki). Ciastka te zostaną sfotografowane i opatrzone informacją o twórcy. Tak przygotowane zdjęcia zostaną umieszczone na stronie internetowej Manufaktury w specjalnie przygotowanym module do prowadzenia głosowania internetowego. Każdy zainteresowany będzie mógł od tej pory głosować na swoje ulubione ciastko.

Podsumowaniem całej akcji będzie dwugodzinny koncert finałowy zorganizowany na terenie Manufaktury w dniu 15 grudnia. W czasie koncertu wystąpią zaproszone zespoły taneczne, wokalne i teatralne złożone z osób niepełnosprawnych i zdrowych. Na koncert zostaną zaproszone dzieci biorące udział w warsztatach oraz przedstawiciele instytucji publicznych i firm wspierających osoby niepełnosprawne.
W czasie koncertu zostaną również ogłoszone wyniki konkursu internetowego na ulubiony piernik. Twórcy wyróżnionych prac otrzymają nagrody rzeczowe (10 osób, których pierniki uzyskają największą liczbę głosów internautów).

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków PFRON będących w dyspozycji Województwa Łódzkiego.

Jesteś na profilu Zofia Przytyk - stronie mieszkańca miasta Łódź. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj