Konrad Ciężki

avatarKonrad Ciężki

Łódź
Kocham Łódź. Równie mocno ją nienawidzę. Dziwna to relacja między nami. Uwielbiam łódzki industrial i ludzki potencjał drzemiący w mieszkańcach Łodzi. Parafrazując Tuwima. To, że się w Łodzi nie urodziłem, że w niej nie wzrastałem, ale blisko jedną trzecią swego wieku spędziłem - to nie jest ważne. Ważny jest natomiast inny fakt: że mnie Łódź ukształtowała - nie tylko artystycznie i moralnie, ale również politycznie.

Kreatywne gadżety Łodzi

2013-03-14 09:57:10

Konkurs na kreatywne gadżety Łodzi jest już rozstrzygnięty. Na razie miasto promować będzie gra wykorzystująca alfabet Strzemińskiego, filcowa torba i zestaw wieszaków. To jednak nie koniec. W dalszym ciągu poszukiwane są kreatywne gadżety, które będą promować Łódź. Każdy może przedstawić swój pomysł. Najlepsze zostaną skierowane do seryjnej produkcji. - Jest to kolejny etap wdrażania marki kreatywnej Łodzi. Cieszę się, że wreszcie możemy pokazać to, czym będziemy obdarowywać gości i honorować łodzian - mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

"Alfabeta" to gra autorstwa Joanny Jędryki-Włodarskiej i Agnieszki Sobkiewicz. Gadżet promuje wiedzę o alfabecie Władysława Strzemińskiego, łódzką awangardę oraz nowe logo Łodzi. Składa się z czterech kolorowych stojaków i pionków z elementami liter. W instrukcji opisane jest pięć wariantów gry, ale autorki zachęcają do twórczego wykorzystywania zestawu i wymyślania własnych opcji zabawy. Ze swojej strony proponują: krzyżówkę, literówkę i domino dla starszych oraz gry geometryczne dla najmłodszych. Gra "Alfabeta" zwyciężyła w konkursie ogólnopolskim, pokonując 26 innych prac.

Kolejnym gadżetem mającym promować nasze miasto jest filcowa torba z laserowo wyciętym logo Łodzi. Zaprojektowała ją Paulinę Szafrańską, studentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Artystka zajęła pierwsze miejsce w konkursie dla słuchaczy szkół wyższych.

Trzecim gadżetem jest komplet wieszaków na ubrania. Zaprojektowała je Natalia Polakowska, absolwentka łódzkiej ASP. Zestaw wieszaków - na apaszki, krawaty, paski do spodni i inne ubrania - nagrodzono w konkursie drugą nagrodą.

Jak przekonuje Bartłomiej Wojdak, dyrektor biura promocji łódzkiego magistratu, miasto chce, by gadżety powstały jak najszybciej. Najpierw jednak trzeba rozpisać przetarg na ich produkcję. - Miasto niestety nie ma prawa sprzedawać gadżetów, może jednak udostępnić prawa do nich przedsiębiorcom, którzy chcieliby je produkować i sprzedawać - powiedział Dziennikowi Łódzkiemu.

Nagrodą w konkursie jest odkupienie przez miasto praw autorskich od projektantów. Za prawa do torby i do gry Urząd Miasta Łodzi zapłaci po 3 tys. zł. Za prawo do wieszaków 5 tys. zł.

/Na podstawie informacji UMŁ/

Jesteś na profilu Konrad Ciężki - stronie mieszkańca miasta Łódź. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj