Konrad Ciężki

avatarKonrad Ciężki

Łódź
Kocham Łódź. Równie mocno ją nienawidzę. Dziwna to relacja między nami. Uwielbiam łódzki industrial i ludzki potencjał drzemiący w mieszkańcach Łodzi. Parafrazując Tuwima. To, że się w Łodzi nie urodziłem, że w niej nie wzrastałem, ale blisko jedną trzecią swego wieku spędziłem - to nie jest ważne. Ważny jest natomiast inny fakt: że mnie Łódź ukształtowała - nie tylko artystycznie i moralnie, ale również politycznie.

Eastwest Rockers zagra w OFF Piotrkowska. Reggaeland w Łodzi

2013-03-14 09:56:29

Od koncertu w Łodzi zaczyna się trasa zapowiadająca płocki Festiwal Reggaeland. Jej headlinerem będzie zespół Eastwest Rockers. Zagra także czołówka polskich DJ-ów reggae. Muzycy wystąpią w OFF Piotrkowska w piątek (22 czerwca) o godz. 16.00.Eastwest Rockers to formacja muzyczna, która powstała w 2004 roku. O swoje twórczości muzycy mówią, że łączą jamajski styl i polski klimat. Zespół swoją muzyczną przygodę rozpoczął od reggae. Wydanie drugiej płyty "Jedyna broń" w wytwórni Prosto związane było z poszerzeniem zainteresowań składu o hip-hop
i r'n'b. Krążek przyniósł formacji popularność. W produkcję swojego ostatniego albumu "Eastwest.FM", zespół zaangażował producentów z Nowej Zelandii i Jamajki, miksy robione były we Francji, a mastering w Anglii.

W pierwszy weekend lata, podczas Reggaeland Promo Tour zaprezentują się też DJ-e z sound systemami: Kuba 1200 i Junior Stress. Kuba 1200 miksuje jamajski dancehall i reggae z amerykańskim brzmieniami hip hopowymi. Muzyk jest też bookerem polskich i zagranicznych artystów. Poza tym, pracuje jako dźwiękowiec Papriki Korps.

Junior Stressa znany jest głównie jako członek składu Dancehall Masak-Rah, którzy tworzy wraz z 27Pablo i Drivah-ą. Muzycy razem prowadzą też autorską audycję w radiowej "Czwórce". Kuba 1200 i Junior Stress zagrają jamajskie oraz polskie brzmienia przeplatane muzyką artystów, występujących na Reggaelandzie 2012.

Imprezy w Łodzi, Warszawie i Toruniu to przedsmak wielkiego święta reggae i dancehallu, które odbędzie się 6-7 lipca w Płocku. Podczas dwudniowej imprezy zagrają m.in. takie gwiazdy jak Gentlemanem, Elephant Man, J Boog, Chris Martin, czy Skarra Mucci. Poza zagranicznymi wykonawcami festiwalowy line-up zasilą muzycy z polskiego świata reggae i dancehallu. Wystąpią m.in. Pablopavo i Praczas, Vavamuffin, DAAB, czy Dancehall Masak-Rah, w sumie pojawi się ponad 40 składów.
Eastwest Rockers w OFF Piotrkowska
Wstęp na piątkowy koncert Reggaeland Promo Tour jest bezpłatny. Eastwest Rockers wystąpią w OFF Piotrkowska na scenie ustawionej w patio fabryki Ramischa, między rampą a wejściem do klubów Dom i Spaleni Słońcem. 23 czerwca trasa dotrze do Warszawy (Miasto Cypel), 24 czerwca do Torunia (Rynek Staromiejski).

Jesteś na profilu Konrad Ciężki - stronie mieszkańca miasta Łódź. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj