Akademia emocji w Porcie Łódź Junior

2013-01-04 15:02:15

Nowy rok w Porcie Łódź przywita dzieci mnóstwem nowych atrakcji. Przez cały styczeń najmłodsi będą mogli wziąć udział w licznych zajęciach, których tematem przewodnim będą emocje. Na warsztatach dowiedzą się, czym są uczucia, jak ważna jest tolerancja i jacy powinni być prawdziwi przyjaciele.

Nastrój emocje

W pierwszym tygodniu stycznia górę wezmą emocje. Dzięki rozmowom w Porcie Łódź Junior dzieci dowiedzą się, czym jest empatia i jak ją w sobie rozwijać. Teatrzyk emocji pomoże im przekazywać uczucia za pomocą słów i gestów, a w kąciku plastycznym swoje emocje przedstawią za pomocą palety barw.

Wespół w zespół

Przewodnim temat zajęć trwających od 7 do 13 stycznia w sali zabaw będzie współpraca. Podczas warsztatów poruszone zostaną tematy tolerancji, szacunku do innych oraz zasad fair play. Dzięki wielu zabawom prowadzonym w Porcie Łódź Junior najmłodsi rozwiną swoje zdolności manualne oraz nauczą się dostrzegać i doceniać małe radości i sukcesy.

Najważniejsza jest przyjaźń

Mieć prawdziwego przyjaciela to wielki skarb. Jednak, żeby zdobyć i zatrzymać bliską naszemu sercu osobę należy też dać jej coś od siebie. Podczas warsztatów przedstawiony zostanie juniorowy savoir–vivre, który z pewnością ułatwi dzieciakom znalezienie takiego przyjaciela. Dobre zachowanie oraz magiczne słowa: proszę, dziękuję i przepraszam mogą zdziałać cuda. Wszystkie tajemnice dobrego wychowania w formie zabaw najmłodsi poznają w trzecim tygodniu stycznia (od 14.01 do 20.01).


Gdzie mieszka złość?

Od 21 do 27 stycznia dzieci zrobią na złość złości i nauczą się jak w łatwy sposób się jej pozbyć. Zabawa, taniec oraz inne ćwiczenia pomogą im radzić sobie ze stresem i wszelkimi napięciami. W sali zabaw uczestnicy odwiedzą również krainę fantazji, gdzie wyobraźnia odgrywa główną rolę.

Kreatywności nigdy za wiele

Jednym z głównych celów animatorów z sali zabaw Port Łódź Junior jest rozwijanie twórczości u dzieci. Zaplanowana od 28 do 31 stycznia giełda pomysłów i różnego rodzaju nietypowe rozrywki z pewnością podniosą poziom kreatywności dzieciaków. Co więcej, najmłodsi poprzez tematyczne zabawy zapoznają się z zawodami i wybiorą spośród nich ten, który chcieliby wykonywać w przyszłości.

Więcej informacji na temat wydarzeń w Porcie Łódź znajduje się na stronie internetowej www.portlodz.pl

Jesteś na profilu PORT Łódź - stronie mieszkańca miasta Łódź. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj