Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa stała "W kuchni Pani Goldbergowej"

  Skansen Łódzkiej Architektury Drewnianej
  Łódź, ul. Piotrkowska/282, +48 42 684 33 55

  Od 22.06.2012 do 31.12.2018

  • od 10zł

  W kuchni Pani Goldbergowej – to multimedialna wystawa, która przenosi nas w symboliczny sposób w czasy żydowskiej przedwojennej Łodzi, odtworzonej ze strzępków wspomnień Państwa Zenona i Marii Goldbergów. Są oni naszymi wirtualnymi przewodnikami po Łodzi z tamtych czasów.

  Rodzina Goldbergów, od czterech pokoleń zakorzeniona na Bałutach, reprezentuje jedną z wielu polskich rodzin żydowskich. Przedstawiciele rodziny Zenona Goldberga wykonywali zawody charakterystyczne dla tego dużego przemysłowego miasta, takie jak tkacz, robotnik, kierowca. Natomiast rodzina Marii Goldberg, składająca się m.in. z drobnych rzemieślników, nauczyciela chederu oraz właściciela mykwy, skoligacona była z żydowskim przemysłowcem Samuelem Abbe. Był on potomkiem Dawida Wolfa Abbe - pierwszego żydowskiego majstra tkackiego w Łodzi, który uzyskał dyplom cechu oraz wynalazł nowy sposób wyrobu przędzy.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Pacjencie! Czy znasz swoje prawa?