Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa Stała "Od negatywu do kopii"

  Muzeum Kinematografii
  Łódź, ul. Pl. Zwycięstwa/1, +48 42 674 09 57

  Od 19.07.2013 do 31.12.2018

  • od 10zł

  Muzeum Kinematografii w Łodzi otwiera w piwnicach pałacu K. Scheiblera gruntownie zmodernizowaną wystawę stałą „Od negatywu do kopii”.
  Zasięg i rozmiar przeprowadzonej modernizacji pozwala mówić o stworzeniu zupełnie nowej wystawy, pomimo tego, że wiele eksponatów było już wcześniej prezentowanych. Na ekspozycji zwiedzający oprócz zapoznania się z historią montażu filmowego i rewolucyjnymi urządzeniami, które odcisnęły na niej piętno (jeden z pierwszych modeli stołu montażowego KEM, którego działanie będzie można poznać w praktyce lub Acmiola, urządzenie służące do montażu pionowego), sami będą mogli opanować podstawy tej sztuki.
  Cykl zajęć oraz elementy multimedialne ekspozycji pozwolą każdemu bez względu na wiek i doświadczenie stać się prawdziwym montażystą.
  Największą z przeprowadzonych zmian, jest wykorzystanie najnowszej technologii do prezentacji materiału ikonograficznego i merytorycznego. W salach wystawowych wykorzystano głośniki kierunkowe, ekrany dotykowe i elementy interaktywne. Dużym osiągnięciem jest fakt, że materiał multimedialny tworzony jest specjalnie na potrzeby Muzeum we współpracy z wykładowcami i studentami Politechniki Łódzkiej.
  Całość materiału multimedialnego oraz merytorycznego został włączony w specjalnie zaprojektowaną scenografię wystawy łączącą w sobie elementy przestrzenne i oryginalny sprzęt do montażu filmowego.
  Uzupełnieniem i podsumowaniem wiedzy zdobytej na wystawie będzie prezentowany w formie cyfrowej wykład, w którym na temat montażu wypowiadają się jedni z najwybitniejszych twórców światowego kina.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Kto to powiedział? Będziesz zaskoczony! TOP cytatów 2018 QUIZ