Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa Stała „Latająca Maszyna”

  Muzeum Kinematografii
  Łódź, ul. Pl. Zwycięstwa/1, +48 42 674 09 57

  Od 15.01.2013 do 31.12.2018

  • od 10zł

  W Muzeum Kinematografii można oglądać wystawę fragmentów scenografii (ulicę Paryża z zabytkowymi, XIX-wiecznymi kamienicami), lalki: głównych bohaterów filmu, czyli Ania, Chip-Chip, Tata, paryskich „statystów” oraz samą „latającą maszynę”, jedną z kilkunastu stworzonych na potrzeby realizacji obrazu. Ciekawostką są modele plastelinowe, odlewy silikonowe i szkielet konstrukcyjny – prezentujące warsztat filmu animowanego.
  Na monitorach wyświetlane są: zwiastun filmu, dokument opowiadający o produkcji obrazu oraz fragmenty krótkich filmów animowanych, zrealizowanych w ramach projektu „Latająca maszyna”.
  Wystawie towarzyszy zestaw fotografii z planu filmowego i projekty scenograficzne Agaty Gorządek oraz lalki do filmów krótkometrażowych: „Państwo Chomikowie” (reżyseria: Adam Wyrwas) i „Skrzaty fortepianu” (reżyseria: Magdalena Osińska).
  „Latająca maszyna” to wyprodukowany w technologii 3D film fabularno-animowany dla dzieci i młodzieży, którego budżet wyniósł dziewięć milionów euro. Zdjęcia powstawały na 20 różnych planach, w 20 scenografiach (m.in. Warszawy, Paryża i Londynu), mieszczących się w wielkim studio w Łodzi. Reżyserami filmu są Martin Clapp (animacja), Geoff Lindsey (część aktorska) oraz Marek Skrobecki (reżyser kreatywny, scenografia), a producentami – Polska i Chiny, przy współpracy z Wielką Brytanią, Norwegią i Indiami. Producentem głównym „Latającej maszyny” jest polska spółka BreakThru Films, założona przez producenta „Piotrusia i wilka”, Hugh Welchmana. Do realizacji obrazu zaproszono specjalistów z całego świata – od efektów specjalnych, plastyków tworzących scenografię, lalki i kostiumy. Producentka, Magdalena Bargiel, mówi, że przy „Latającej Maszynie” pracowało ponad 500 osób. Połowę ekipy stanowili łodzianie, resztę reprezentanci aż 17 krajów. Film jest największą zrealizowaną w 2011 roku produkcją animowaną w Europie, a „tak skomplikowanego obrazu pod względem łączenia technik w historii kina jeszcze nie było”.
  „Latająca maszyna” to widowiskowa wędrówka śladami najsłynniejszego polskiego kompozytora – Fryderyka Chopina. Obrazowi towarzyszy muzyka artysty w wykonaniu światowej sławy chińskiego wirtuoza fortepianu Lang Langa. Bohaterami części animowanej filmu jest dwójka dzieci odnajduje stary fortepian, w którym zaklęta jest dusza wybitnego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina. Instrument zamienia się w latającą maszynę i zabiera bohaterów w pełną przygód podróż po Europie.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Kto to powiedział? Będziesz zaskoczony! TOP cytatów 2018 QUIZ