Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa Stała „Drogi do Niepodległej 1791-1921”

  Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi / Więzienie polityczne
  Łódź, ul. Gdańska/13, +48 42 632 20 44

  Od 5.10.2010 do 31.12.2018

  • Wstęp wolny

  Wystawa stała „Drogi do niepodległej 1791-1921” jest pasjonującą i pouczającą wyprawą w przeszłość narodu polskiego. Zasadniczy cel, który jej przyświeca to prezentacja zmagań, trudów i ofiar poniesionych przez Polaków w imię wolnego i niepodległego państwa.
  Punktem wyjścia jest ukazanie prób zreformowania I Rzeczypospolitej podjętych u schyłku osiemnastego wieku, podczas prac sejmu czteroletniego (1788-1792). Przedstawiamy okoliczności powstania najważniejszego owocu prac legislacyjnych tych lat - Konstytucji 3 maja 1791 r., Konstytucji, która dla przyszłych pokoleń Polaków będzie symbolem walki o naprawę ojczyzny i jej pełną suwerenność. Na początku ekspozycji ukazane są zatem wypadki, które doprowadziły do zniknięcia Polski z mapy europy, a następnie przedstawione są działania Polaków, które ostatecznie doprowadziły 11 listopada 1918 r. do odzyskania przez Polskę niepodległości. Wystawa przybliża kluczowe wydarzenia i postaci (zarówno z życia politycznego, jak i kulturalnego) z tego 123 letniego okresu niebytu państwa polskiego.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Rok w 2018 w kinie - QUIZ nie tylko dla kinomanów!