Wybierz region

Wybierz miasto

  Ted Nemeth

  Klub Dom
  Łódź, ul. Piotrkowska/138/140, +48 60 138 53 10

  20:00 Sobota, 20 grudnia

  • 15zł

  Ted Nemeth

  Ted Nemeth powstał w sierpniu 2010 roku, w mieście Łodzi, podczas spotkania zorganizowanego przez grupę muzykujących przyjaciół. Ted Nemeth to nazwa nie odnosząca się do żadnej istniejącej osoby, powstała ona poprzez skrzyżowanie imion i nazwisk Teda Bundy`ego i Richarda Nemeth`a. Muzycy zakładając Ted Nemeth wyrazili wolę wspólnego grania i tworzenia pod tą nazwą. Muzyka jaka powstaje wskutek działalności kwartetu jest z racji instrumentarium - gitarowa, a z racji miejsca - garażowa. Teksty Teda Nemetha powstają w języku polskim. Muzycy przejawiają odmienne zainteresowania i mają różne muzyczne inspiracje. Ted Nemeth jest ich syntezą, kompromisem i wypadkową pracy muzyków z instrumentami - niepowtarzalną wymianą energii. Do tej pory Ted Nemeth wystąpił m.in: w łódzkich klubach Luka, Stereo Krogs, Lizard King i Lumumbowo, grał w Śródmiejskim Forum Kultury, zagrał na Juwenaliach PWSTFiTV 2012. W 2012 roku zdobył drugie nagrody na Zimowej Giełdzie Piosenki w Opolu oraz na Festiwalu Rockmaster w Pabianicach. Do tej pory zespół odbył jedną sesję nagraniową w studiu (Kobieta/Ptak/Ułomny - 06.2011), oraz próbował własnych sił w garażowych nagraniach (Radiowa).

  Elektryczny Węgorz

  Elektryczny Węgorz łódzki jednoosobowy propagator muzycznego szaleństwa, działający mniej lub bardziej oficjalnie od 2002 roku. Tworzy piosenki oparte na rymowanych historyjkach, opowiadanych w rytm surowych elektronicznych dźwięków. Luźno podchodzący do rytmiki i często jedynie sobie znanego akcentowania słów. Autor tekstów, wokalista i producent muzyki oraz realizator nagrań w swoim domowym Plastik Studio.

  Sjón

  Sjón – polski zespół założony w 2011 roku w Łodzi.Sjón powstał z inicjatywy Kacpra Kaczmarka, który przez długi czas przed uformowaniem się składu zajmował się aranżowaniem oraz nagrywaniem swoich kompozycji. Zaprosił on do współpracy swojego brata Bartosza Kaczmarka (gitara basowa), z którym dzielił wspólne muzyczne zainteresowania. Następnie do składu dołączył Kamil Gorzeń (gitara elektryczna) oraz Michał Kowalczyk (perkusja).Styl muzyczny zespołu Sjón wytworzył się na drodze inspiracji zarówno muzyką rockową jak i elektroniczną. Obszar zainteresowań członków grupy Sjón dotyczy głównie muzyki brytyjskiej (Radiohead, Portishead, Bloc Party) oraz muzyki krajów nordyckich (Bjork, Sigur Rós). Przestrzenne brzmienie kompozycji uzyskane jest poprzez szerokie użycie efektów, głównie gitarowych oraz elektronicznych. Zespół znany jest również z wyrazistego falsetowego głosu wokalisty, którego charakterystycznym zabiegiem jest nakładanie na wokal głębokiego pogłosu.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Najfajniejsze Przedszkole w Powiecie Łódzkim Wschodnim

  Najfajniejsze Przedszkole w Powiecie Łódzkim Wschodnim

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.