Wybierz region

Wybierz miasto

  Otwarcie wystawy „Ruchy nieteoretyczne” I Nowa mapa Olechowa

  Ośrodek Kultury Górna
  Łódź, ul. Siedlecka/1, +48 42 684 66 47

  17:00 - 20:00 Czwartek, 26 października

  • Brak informacji o cenie

  W ramach wystawy zaprezentowane będą prace multimedialne - audio i video - wykonane przez młodych mieszkańców Olechowa. To podsumowanie projektu „Ruchy nieteoretyczne”, którego celem jest uruchomienie percepcji młodzieży w kierunku pozytywnego postrzegania i wartościowania osiedla, na którym mieszkają.
  Termin: 26 października 2017, g. 17:00
  Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 141 im. Mariusza Zaruskiego
  ul. Zakładowa 35, Łódź
  Autorzy: Uczniowie klasy 7, SP nr 141
  Opieka i kuratela: Dagmara Pochyła i Rafał Kołacki
  Koordynacja: Dorota Schreiber i Magdalena Kulig-Staniewska
  Wykonane prace w technikach audio i video, ukazują specyfikę miejsc, historii oraz postaci, z którymi te młode osoby są związane emocjonalnie. W oparciu o ich osobiste odczucia, wspomnienia, skojarzenia, stworzona została nowa "subiektywna" mapa Olechowa, która przenosi odbiorcę w świat widziany oczami jej mieszkańców. Często jest on zapisem pozytywnych odczuć, związanym z dzieciństwem, relacjami rodzinnymi czy koleżeńskimi. To miejsca gdzie spędzamy wolny czas, gdzie wchodzimy w relacje, które kształtują nas na przyszłość.
  Prace są efeltem warsztatów i spacerów, prowadzonych przez Dagmarę Pochyła i Rafała Kołackiego. Podczas spotkań, młodzież poznawała i zgłębiała takie pojęcia jak subiektywność, estetyka wyrazu w twórczym działaniu. Uczyła się też kadrować obraz, montować dźwięk oraz obsługiwać sprzęt do nagrań audiowizualnych.

  Organizator:
  Ośrodek Kultury Górna
  flilia - Strefa Kultury Otwartej na Olechowie
  Partner:
  Szkoły Podstawowej nr 141 im. Gen. Mariusza Zaruskiego
  Finansowanie:
  Dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Bardzo Młoda Kultura 2016 - 2018” program regionalny „Koalicje Kultury” realizowany przez Muzeum Sztuki w Łodzi.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Polskie reality show. Czy pamiętasz ich bohaterów? A może próbujesz zapomnieć? QUIZ