Wybierz region

Wybierz miasto

  Otelo płonie

  Kino Polonia w Łodzi
  Łódź, ul. Piotrkowska/67, +48 42 207 38 11

  20:00 Niedziela, 30 listopada

  • Brak informacji o cenie

  Jest rok 1989, a system apartheidu dogorywa. Południowoafrykańskie służby specjalne usiłują wywołać walki międzyetniczne, które doprowadzą do nieuniknionego rozpadu kraju. Na tle tych wydarzeń historycznych dorastają 16-letni Otelo Buthelezi, jego młodszy brat Ntwe i jego najlepszy przyjaciel Nowy Rok. Po wizycie w domu na plaży, w którym pracuje ich nowy znajomy Modise, zarażają się miłością do surfowania. Wkrótce poznają świat zupełnie nowych przeżyć, oferujący nieznaną dotychczas wolność pośród fal i odcięcie od społecznych realiów kraju. „Latanie po wodzie” staje się ich drugim życiem. Szczególnie młody Otelo przejawia wyjątkowy dar, który chce wykorzystać łowca talentów Kurt Struely, roztaczając przed chłopcem idealistyczną wizję życia gwiazdy surfingu, tak odległą od brutalnej codzienności. Gdzieś obok tej nowej pasji wyraźnie odczuwa się narastające napięcie pomiędzy frakcjami politycznymi w kraju. A w obliczu rozgrywających się wydarzeń, trudno pozostać bezstronnym obserwatorem.
  Przepiękny południowoafrykański “Otelo płonie” jest opowieścią o dorastaniu, dla którego większe tło stanowi echo historii. Jego reżyserka Sara Blecher instynktownie zdaje się rozumieć, że nabrzmiałe ekcesy tak powszechne w tego typu filmach są nie na miejscu w jej historii.
  NEIL GENZLINGER, New York Times (recenzja filmu tygodnia)
  Festiwale, nagrody m.in.:
  2013: 14 nominacji do nagród widzów Africa Magic
  2012: African Movie Academy Awards (Najlepsze zdjęcia), MFF Seattle, MFF Londyn, MFF Cape Town Winelands (Nagroda publiczności), MFF Bagdad (Najlepszy film),
  2011: MFF Durban, MFF Toronto

  Czas trwania:
  105
  Gatunek:
  dramat
  Reżyseria:
  Sara Blecher
  Kraj produkcji:
  RPA
  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Rok w 2018 w kinie - QUIZ nie tylko dla kinomanów!