Wybierz region

Wybierz miasto

  Kolektyw Muzyczny Szlifierza Karhana

  Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka
  Łódź, ul. Zachodnia/93, +48 42 636 05 92

  20:00 Niedziela, 30 listopada

  • Brak informacji o cenie

  Kolektyw Muzyczny Szlifierza Karhana to premierowy projekt muzyczny z elementami teatru, projekcji filmowej, performancu i happeningu. Przy komponowaniu utworu Lena Ledoff, Patryk Ryszard Wagner, Przemysław Kowalski i Artur Mostowy inspirowali się tekstem socrealistycznej sztuki Vaska Kani Brygada szlifierza Karhana (1949). Muzyka do spektaklu Kazimierza Dejmka prawdopodobnie nigdy nie powstała. Jak mogłaby zabrzmieć dziś?

  W przedstawieniu to szlifierka grała pierwsze skrzypce. Stawała się symbolem współzawodnictwa, pracy i wysiłku fizycznego. Dla muzyków dźwięki maszyny są pretekstem do poszukiwania współczesnych brzmień, zabawy z różnymi stylami – industrialem, jazzem, muzyką elektroniczną.

  W muzycznym kolażu wykorzystane zostaną cytaty z muzyki socrealistycznej, materiały archiwalne, zdjęcia i video przygotowane przez Slawosza Tejkowskiego. Na scenie pojawią się Przemysław Dąbrowski i Łukasz Gosławski. Aktorzy nie tylko użyczą swoich głosów, ale wezmą czynny udział w przedstawieniu i projekcji filmowej, w której zagrają postaci Starego i Młodego Karhana.

  Gatunek:
  performance,happening
  Reżyseria:
  nie podano
  Obsada:
  Przemysław Dąbrowski, Łukasz Gosławski
  Data premiery:
  2014-11-30
  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Rok w 2018 w kinie - QUIZ nie tylko dla kinomanów!