Wybierz region

Wybierz miasto

  Ekspozycja stała "Scenografia"

  Se-ma-for Muzeum Animacji
  Łódź, ul. Targowa/1/3, +48 42 682 26 01

  Od 19.07.2013 do 31.12.2018

  • 15zł

  To zdecydowanie największa część Muzeum. Prezentowane są w niej fragmenty scenografii z oscarowego „Piotrusia i Wilka”, filmów „Danny Boy” oraz „Ichthys”. Można tu zobaczyć hiperrealistyczne, ręcznie wykonane dwucentymetrowe buteleczki i siekierę wielkości zapałki, ułożone na ganku niewielkiej syberyjskiej chatki, jak też miasto jak ze snu zamieszkane przez bezgłowe postacie.
  Precyzyjne, maleńkie rekwizyty kontrastują tu z dużo większymi elementami scenografii wyjątkowego Ichthys. Goście Muzeum zobaczą jednak w tej części nie tylko same dekoracje, ale również poznają proces ich konstruowania. Pulpity multimedialne kryją wywiady z twórcami scenografii, wyjaśniają pojęcia zdjęć referencyjnych czy skali, jaką stosuje się w filmie animowanym.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Kto to powiedział? Będziesz zaskoczony! TOP cytatów 2018 QUIZ