Wybierz region

Wybierz miasto

  Ekspozycja Stała "Rodzaje Animacji"

  Se-ma-for Muzeum Animacji
  Łódź, ul. Targowa/1/3, +48 42 682 26 01

  Od 19.07.2013 do 31.12.2018

  • 15zł

  Wystawa stała muzeum w dużej mierze poświęcona jest animacji lalkowej ze względu na tradycję związaną ze studiem Se-ma-for. Nie zapominamy jednak o innych technikach animacyjnych i dlatego pokazujemy sprzęty, które służyły do tworzenia animacji rysunkowej lub kombinowanej – m.in. wieloplan. Zasadę działania tej tajemniczej machiny tłumaczy specjalna gra interaktywna, dzięki której każdy z Gości skomponuje swój własny kadr filmowy, opierając się na produkcjach Se-ma-fora.
  Można tu również poznać dziwny świat Kota Filemona czy przyjrzeć się oryginalnym foliom celuloidowym, dzięki którym powstało „Przygód kilka wróbla Ćwirka” i „Zaczarowany ołówek”. Multimedia wytłumaczą z kolei czym charakteryzują się poszczególne techniki animacyjne i jak można je rozpoznać.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Rok w 2018 w kinie - QUIZ nie tylko dla kinomanów!