Wybierz region

Wybierz miasto

  Ekspozycja stała "Od pomysłu do budowy lalki"

  Se-ma-for Muzeum Animacji
  Łódź, ul. Targowa/1/3, +48 42 682 26 01

  Od 19.07.2013 do 31.12.2018

  • 15zł

  Ta część wystawy poświęcona jest pierwszym etapom produkcji filmu animowanego. Na pulpicie multimedialnym prezentowane są pojęcia takie jak scenariusz, synopsis, storyboard czy etapy budowania lalki animacyjnej.
  Tajniki pracy przy produkcji filmowej zdradzają nam konstruktorzy i plastycy pracujący w wytwórni. Przede wszystkim jednak ta część wystawy skupia się wokół lalki.To tutaj można spojrzeć prosto w oczy postaciom grającym w kultowych filmach, takim jak Miś Uszatek czy Coralgol. Goście Muzeum spotkają tu także Pingwina Pik-Poka, Pacyka i wielu innych bohaterów animacji Se-ma-fora. Rarytasem wśród nich jest lalka Misia Uszatka z 1962 roku. Wygląda ona zupełnie inaczej niż te późniejsze, znane z serialu o przygodach Misia.
  Wystawa uzupełniona jest o rysunki projektów i modeli lalek oraz konstrukcje. Ciekawym eksponatem jest przekrój przez Misia – jednego z bohaterów serialu „Zajączek Parauszek”. Dzięki niemu każdy będzie mógł dowiedzieć się co kryje w sobie lalka grająca w telewizji czy kinie. Na pulpicie multimedialnym można też zobaczyć fragmenty filmów, z których pochodzą poszczególne lalki.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Rok w 2018 w kinie - QUIZ nie tylko dla kinomanów!