Wybierz region

Wybierz miasto

  Ekspozycja stała "Montaż, postprodukcja, udźwiękowienie"

  Se-ma-for Muzeum Animacji
  Łódź, ul. Targowa/1/3, +48 42 682 26 01

  Od 19.07.2013 do 31.12.2018

  • 15zł

  To część wystawy, która poświęcona jest końcowemu etapowi produkcji filmu animowanego. Zwiedzający dowiedzą się tutaj, czym jest postprodukcja, dlaczego montaż jest tak ważnym elementem filmu, jak tworzy się muzykę filmową. Prezentowane są tu również dekoracje lub artefakty z filmów, w których etap postprodukcji lub montażu okazał się kluczowym dla wartości i wyjątkowości danej animacji. Znajdują się tu na przykład obrazy, które wykorzystano do filmu „Świteź” (uzupełnione o elementy szkiców i storyboardu) oraz pokój będący kopią scenografii oscarowego „Tanga”. To właśnie w tym pokoju zwiedzający mogą stworzyć własny film animowany. Zamontowanetu stanowisko multimedialnez aparatem oraz prostym w obsłudzeprogramem do montażu pozwoli każdemu z Gości wejść w rolę reżysera, scenarzysty i aktora filmowego – jednocześnie!
  Ta część wystawy podkreśla także techniczność sztuki filmowej. Prezentujemy tutaj sprzęty filmowe, które niegdyś służyły do tworzenia animacji, m.in. słynną kamerę Debrie z 1934 roku, czy klaps filmowy z oscarowego „Piotrusia i Wilka”. Znajduje się tutaj również niespodzianka: w magicznej szafie pancernej zaaranżowano dawne stanowisko do tworzenia konstrukcji animacyjnych.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Rok w 2018 w kinie - QUIZ nie tylko dla kinomanów!