Wybierz region

Wybierz miasto

  Ekspozycja Stała "Mistrzowie Animacji"

  Se-ma-for Muzeum Animacji
  Łódź, ul. Targowa/1/3, +48 42 682 26 01

  Od 19.07.2013 do 31.12.2018

  • 15zł

  Jest to pierwsza z siedmiu części wystawy i stanowi swoiste wprowadzenie do ekspozycji. Skupia się przede wszystkim na prezentacji idei i technik animacji poklatkowej. To tu otwieramy magiczną księgę animacji.
  Zwiedzając tę część Muzeum można zrozumieć, na czym polega technika animacji poklatkowej (tłumaczy to m.in. interaktywna gra: „Animowana Książeczka”). Zdobytą wiedzę wzbogaci prezentowana na pulpicie multimedialnym historia i definicja animacji i filmu animowanego. Całość uzupełnia interaktywna ściana,na której znajdują się ważne dzieła polskiej animacji. Sercem tej części wystawy jest zaaranżowany fragment pokoju-pracowni Władysława Starewicza – pioniera animacji lalkowej. Jest to postać kluczowa dla historii polskiej i światowej animacji i otwiera całą listę twórców, których sylwetki również prezentujemy. Można tu przeczytać biografie i obejrzeć fragmenty filmów m.in. Tadeusza Wilkosza, Witolda Giersza, Suzie Tempelton, Juliana Antoniszczaka.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Głośne i kontrowersyjne...cytaty roku 2018 Kto to powiedział? QUIZ