Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Motyle, pszczoły, litopsy w Palmiarni i Ogrodzie Botanicznym w Łodzi

dem
W Palmiarni w Łodzi można korzystać z uroków bezpośredniego kontaktu z egzotyczną przyrodą. Czy to deszcz, czy upał system sterowania klimatem Palmiarni utrzymuje temperaturę powietrza w pawilonach ekspozycyjnych w okolicach 20-25°C, a delikatny półcień i zamgławianie dają przyjemną ochłodę i wytchnienie.

Od 1 sierpnia w Palmiarni zobaczymy ekspozycję motyli tropikalnych oraz roślin nektarodajnych. Piękne, barwne, duże motyle kilku gatunków, pochodzących z tropikalnej Ameryki Południowej i Azji Południowo-Wschodniej eksponowane, są w jednej ze szklarni, nieudostępnionej na co dzień zwiedzającym. Zaś w Ogródku Dydaktycznym oraz przy południowej fasadzie Palmiarni, prezentowanych jest kilkadziesiąt gatunków i odmian roślin nektarodajnych, w tym pachnących lantan, budlei, róż i innych.
Ekspozycję żywych motyli wzbogacają gabloty tematyczne przygotowane przez dr Marka Michalskiego (Muzeum Przyrodnicze Uniwersytetu Łódzkiego).

Przygotowano również multimedialne prezentacje poświęcone motylom: 
• 17.08.2014 niedziela
godz. 14.00 – „Przegląd motyli krajowych” (prowadzi mgr Tadeusz Kurzac)
godz. 15.30 – „Barwy w świecie motyli” (prowadzi dr Marek Michalski)
• 24.08.2014 niedziela
godz. 14.00 – „Przegląd motyli krajowych” (prowadzi mgr Tadeusz Kurzac)
godz. 15.30 – „Barwy w świecie motyli” (prowadzi dr Marek Michalski)
W Palmiarni w Łodzi można korzystać z uroków bezpośredniego kontaktu z egzotyczną przyrodą. Czy to deszcz, czy upał system sterowania klimatem Palmiarni utrzymuje temperaturę powietrza w pawilonach ekspozycyjnych w okolicach 20-25°C, a delikatny półcień i zamgławianie dają przyjemną ochłodę i wytchnienie. Od 1 sierpnia w Palmiarni zobaczymy ekspozycję motyli tropikalnych oraz roślin nektarodajnych. Piękne, barwne, duże motyle kilku gatunków, pochodzących z tropikalnej Ameryki Południowej i Azji Południowo-Wschodniej eksponowane, są w jednej ze szklarni, nieudostępnionej na co dzień zwiedzającym. Zaś w Ogródku Dydaktycznym oraz przy południowej fasadzie Palmiarni, prezentowanych jest kilkadziesiąt gatunków i odmian roślin nektarodajnych, w tym pachnących lantan, budlei, róż i innych. Ekspozycję żywych motyli wzbogacają gabloty tematyczne przygotowane przez dr Marka Michalskiego (Muzeum Przyrodnicze Uniwersytetu Łódzkiego). Przygotowano również multimedialne prezentacje poświęcone motylom: • 17.08.2014 niedziela godz. 14.00 – „Przegląd motyli krajowych” (prowadzi mgr Tadeusz Kurzac) godz. 15.30 – „Barwy w świecie motyli” (prowadzi dr Marek Michalski) • 24.08.2014 niedziela godz. 14.00 – „Przegląd motyli krajowych” (prowadzi mgr Tadeusz Kurzac) godz. 15.30 – „Barwy w świecie motyli” (prowadzi dr Marek Michalski) zielonalodz.info
W sierpniu Palmiarnia w Łodzi przygotowała wystawę motyli i roślin nektarowych. Natomiast Ogród Botaniczny w Łodzi 8 sierpnia zaprasza na Wielki Dzień Pszczół. W ostatni miesiąc wakacji w Botaniku zobaczymy również wystawę muszli i litopsów.
od 7 lat
Wideo

Kalendarz siewu kwiatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto