MPK Łódź sprzedaje auta. Do kupienia jest 17 samochodów. MPK nie planuje jednak kupować nowych, będzie korzystać z wypożyczonych aut. Wszystko dla oszczędności, ale nie wiadomo jeszcze jakich.

Pierwsze wypożyczone samochody już są w Łodzi. Wszystkie 49 aut (23 osobowe, 26 dostawczych) ma trafić do MPK do końca listopada.

Auta wystawione na sprzedaż udostępnione są potencjalnym nabywcom do piątku na terenie MPK przy ul. Tramwajowej.

Zainteresowaniem cieszą się fiaty panda, bo część z nich to diesle. Cena wywoławcza najtańszej pandy (2006 r.) to 1390 zł. Seicento z 1998 r. i 1999 r. wyceniono na 740 zł.

Agnieszka Hamankiewicz, kierownik działu promocji i pozyskiwania funduszy w MPK informuje, że nadzór ruchu korzystał z aut 8-16 godzin dziennie.

MPK wypożyczyło toyoty aygo i yaris. Zarząd MPK przesiadł się ze skód do fordów mondeo (silnik 2,0) oraz toyot avensis (silnik 1,6).

Zarząd MPK głównie jeździł skodą superb z 2009 r. (silnik 1,8), której cena wywoławcza to 38,1 tys. zł.

Auta dostawcze zostaną rozdysponowane między Zakład Torów i Sieci, zajezdnie tramwajowe i obsługę przystanków.

MPK wynajęło auta na 48 miesięcy. Miesięcznie zapłaci od 700 do 2 tys. zł, co ma dać oszczędności. MPK wkrótce poda jakie. Firma dostarczająca auta płaci za ubezpieczenie i przeglądy. Jeśli auto się popsuje, zapewnia zastępcze w ciągu 6 godzin. MPK musi tylko płacić za paliwo i płyn do spryskiwaczy.

Komentarze (27)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Topik (gość) (s)

rozpisali przetarg na szkolenia a ty piszesz, ze firma nie szkoli. A te wszystkie szkolenia komputerowe i z przepisów ruchu drogowego to pies?

Peter (gość)

Mają mechaników warsztaty stacje diagmostyczne i inne cuda a wynajmują i za wszystko płacą, jak się kreatywnie poksięguje to firma bankrutująca będzie na papierze przynosiła zyski tyle, że to lipa i zabiegi na papierze - taka bedzie ich oszczędność, no ale władze pochwalą się kolejnymi "Oszczędnościami" i przyznają sobie wysokie premie za Geniusz. Miodzio

Andrea (gość)

Dzienikarz jak zwykle powtarza bzdury za MPK. Jak leasing może być opłacalny dla MPK ? Chciałbym zobaczyc wyliczenia które to uzasadniają :-) Na leasing zrabia firma wynajmujaca aurta a nie leasingobiorca ! Dwuletni leasing kosztuje wiecej niz zakup nowych samochodów. Branie czegoś w leasing to jest tak jak kupowanie na kredyt. Zawsze zapłacimy drożej bo bank musi na tym zarobić.

Topik (gość) (czytelnik)

m5 postawił mi zarzut, ze piszę nieprawdę ponieważ w podanym miejscu nie znalazł informacji. Pytał czy patrzyłem. Dlatego odpowiadam, że patrzyłem. Jeśli dziennikarz chciałby być "rzetelny" to musiałby napisać nie notatkę lecz poważną pracę na kilka stron. Przypuśćmy bowiem, że nazwa firmy została umieszczona w notatce. A ile jeszcze wiadomości nie umieściłby w artykule? Może m6 chciałby tez wiedzieć np ile firm i jakie startowały? Jakie były kryteria? i wiele innych pytań. Jeśli ktoś chce poszerzyć swe horyzonty to musi sam zagłębić się w temat. Nie może żądać aby podano wszystko "na tacy".

Topik (gość) (m6)

patrzyłem. Patrzę nawet teraz i czytam nazwy trzech firm, które startowały do przetargu oraz nazwę ostatniej z nich, która wygrała. Albo faktycznie wobec tego jestem geniuszem jak mnie nazwałeś albo ty nie umiesz korzystać z netu. Poza tego typu informacja nie może być tajna i gdybyś chciał pogrzebać troszkę w necie to znalazł byś jeszcze inne strony dotyczące przetargów. Tak więc jeśliś ciekaw to przyłóż się do pracy i wytęż umysł.

m6 (gość) (Topik)

A ty patrzyłeś geniuszu? Jak piszę, że chcę się dowiedzieć jaka to tajemnicza firma, o której piszą "firma" to chyba nie ma tam tej informacji. a chcę sobie sprawdzić czy nie figuruje ona na liście kontrahentów z którymi współpracuje Zakład Robót Wyburzeniowych niejakiego Dariusza Zdanowskiego jak np Skanska, albo innego członka sztabu wyborczego jaśnie pani prezydent, bo szef jej sztabu Papierski już siedzi na fotelu prezesa MPK

s (gość) (Topik)

Widocznie nie zrozumiałeś o czy pisze. Chodzi o to że MPK nie szkoli pracowników.
A ty piszesz o kursach ludzi z zewnątrz ( nie będący pracownikami MPK ).
Co do płatności to obecnie kursant płaci 100% kwoty 6500 zł które MPK odciąga mu z pensji.

mieszkaniec (gość)

Oraz ile firm startowało w przetargu.

MPK jak zwykle robi "dobre" interesy.

To jeszcze jest firma gminna czy już prywatna?